ساترا: محتوای بدون کپی‌رایت به‌سرعت از رسانه‌های مجازی حذف خواهد شد

ساترا: محتوای بدون کپی‌رایت به‌سرعت از رسانه‌های مجازی حذف خواهد شد

بنا به اعلام سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر و برای حل چالش مالکیت فکری، محتوای کپی‌شده به‌سرعت از رسانه‌های مجازی حذف خواهد شد.

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در راستای حفاظت از مالکیت فکری در فضای مجازی به‌عنوان چالشی بزرگ برای تولیدکنندگان و صاحبان حق توزیع و انتشار آثار در فضای مجازی، اعلام کرد که به شکایات در این حوزه فورا رسیدگی می‌شود.

به گزارش روابط‌ عمومی ساترا، این سازمان تمرکز ویژه‌ای روی موضوع نقض مالکیت فکری و استفاده از ظرفیت دستگاه قضا برای حل آن کرده است. بر همین اساس، طی ششمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر مقرر شد اگر شکایت از رسانه صوت و تصویر فراگیر بدون مجوز ساترا باشد، طی ۸ ساعت محتوا حذف و اگر شکایت از رسانه دارای مجوز از ساترا باشد، کمتر از یک ساعت حذف می‌شود. ساترا می‌گوید در صورت کافی نبودن اسناد، بعد از بررسی مجدد اسناد موجود و تأمین دلیل، با فوریت نظر خود را اعلام می‌کند.

البته رسانه‌های مجازی می‌توانند برنامه‌های اختصاصی خود را به ساترا اعلام کنند و خواهان حفاظت از حقوق مالکیت فکری شوند. در این زمینه، ساترا نیز برای جلوگیری از نقض مالکیت فکری این آثار تمهیدات ویژه‌ای برای حفاظت از حقوق رسانه‌ها به عمل می‌آورد.

منبع ساترا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده