اینترنت سامانه‌های آموزشی از امروز برای دانشجویان رایگان می‌شود

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مطالعه 1 دقیقه
وزیر ارتباطات از فعال‌شدن اینترنت رایگان مخصوص دانشجویان سراسر کشور، در هنگام استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها خبر داد.
تبلیغات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعال‌شدن اینترنت رایگان برای دانشجویان سراسر کشور خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی در توییتی نوشت: «اینترنت رایگان برای همه‌ی دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها، از امروز فعال می‌شود.» این جمله بدان معنا است که اینترنت دانشجویان در زمان ورود به وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های غیرآموزشی، به نرخ آزاد محاسبه می‌شود.

وزیر ارتباطات اعلام کرده که فهرست سامانه‌های مشمول طرح اینترنت رایگان آموزش مجازی برای دانشجویان ازطریق سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قابل‌مشاهده است؛ البته امکان ثبت‌نام سامانه‌ها و وب‌سایت دانشگاه‌های بیشتر هم تا ۱۰ مهرماه فراهم است.

بنا به اعلام وزارت ارتباطات، ازمجموع ۱۱۰۰ دانشگاه در کشور، تاکنون اطلاعات ۱۷۸ دانشگاه برای وزارت علوم و ارتباطات فرستاده شده و بالغ بر ۷۰۰ سامانه‌ی آموزشی آن‌ها رایگان شده است.

حدود چهار میلیون دانشجو در کشور، با اعلام تعطیلی دانشگاه‌ها به‌علت وضعیت قرمز کرونا و به‌منظور دریافت آموزش مجازی قادر خواهند بود تا بدون هزینه‌کردن برای اینترنت، از خدمات رایگان آموزش مجازی بهره ببرند. پیش از این، ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان نیز برای اساتید دانشگاه‌ها فعال شده بود.

در سال گذشته‌ی تحصیلی هم، اینترنت ۹۵ درصد دانشگاه‌هایی که درخواست آن‌ها برای ارائه‌ی آموزش مجازی به وزارت ارتباطات ارسال شده بود، رایگان شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات