ساترا به‌دلیل انتشار ویدئویی نامناسب به آپارات اخطار داد

پنج‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
مطالعه 2 دقیقه
به‌دنبال انتشار یک ویدئو در آپارات، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به این رسانه اخطار داد.
تبلیغات

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) در پی انتشار ویدئویی نامناسب در آپارات، کاربر منتشرکننده و این رسانه مجازی را مسئول انتشار ویدئوی مذکور دانست.

گزارش روابط عمومی ساترا به شرح زیر است:

«پیرو بازنشر ویدئویی موهن در سایت آپارات، ساترا به‌عنوان نهاد تنظیم‌گر این حوزه به سرعت وارد عمل شد و با اخطار به این رسانه، برای حذف ویدئوی مذکور دستورها لازم را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی ساترا، در شرایطی که رسانه‌های خارجی بدون هیچ محدودیت و نظارتی در کشور فعالیت دارند و بی‌شرمانه‌ترین توهین‌ها و محتواها در انفعال مسئولان مربوطه منتشر می‌شود، رسانه‌های داخلی باجدیت در تلاش هستند تا جایگزین مطلوبی برای سرویس‌های خارجی باشند.

پایبندی رسانه‌های داخلی به اهداف و ارزش‌های ایران اسلامی را به‌صورت صادقانه در وقایعی نظیر شهادت سردار سپهبد سلیمانی و بحران شیوع ویروس کرونا در کشور مشاهده کرده‌ایم.

بدیهی است در حال حاضر باتوجه به پیچیدگی شرایط و نیز تحولات فناوری، رسانه‌ها نیازمند تقویت سازوکارهای نظارتی و پالایش محتوا هستند. اگرچه ساترا مجدانه پیگیر بهبود سازوکارهای مذکور بوده و تلاش‌های خوبی نیز از سوی رسانه‌ها در این خصوص صورت گرفته است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و این مسیر رو به جلو تداوم دارد.

باتوجه به اتفاق اخیر در انتشار محتوای موهن به نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران از طریق حساب‌های کاربری رسانه آپارات، کاربر منتشرکننده و رسانه به‌طور قطع دراین‌زمینه مسئولیت داشته و ساترا باجدیت با این اتفاق برخورد متناسب خواهد داشت.

پیرو تاکیدات قبلی، ساترا محوریت تمرکز خود را بر بهبود سازوکارهای نظارت بر محتوا و کاهش ریسک انتشار محتوای نامناسب به‌صورت نظام‌مند قرار داده است. ساترا همواره از رسانه‌های بومی و داخلی در مقابل رقبای خارجی حاضر در کشور دفاع خواهد کرد و انتظار دارد رسانه آپارات براساس توضیحات ارائه‌شده، امکان انتشار محتواهای مشابه را به‌طور کلی مسدود کند.»

این درحالی است که باتوجه به آمار نشر بسیار بالای ویدئو در آپارات، چندان عجیب نمی‌رسد که محتوایی نامناسب بتواند به‌نوعی منتشر شود و همان‌گونه که این‌بار نیز با گزارش کاربران، این ویدئو شناسایی و حذف شد، بخش مربوط به گزارش محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات