حجم بلیت‌های استردادشده تا پایان سال به ۳۰ میلیارد تومان خواهد رسید

یک‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
مطالعه 4 دقیقه
با شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در سفرهای داخلی و خارجی، موجی برای استرداد بلیط به راه افتاده که به تخمین فلایتیو حجم مالی این استرداد تا پایان سال به ۳۰ میلیارد تومان می‌رسد.

فلایتیو با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده که حجم استرداد بلیط تا پایان سال جاری به بیش از ۳۰ میلیارد تومان خواهد رسید. همانطور که می‌دانید طی هفته‌های اخیر با ورود ویروس کرونا به کشور و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس در شهرهای مختلف باعث شده تا زندگی عادی مردم دچار اختلال شده و به نوعی شهرهای مختلف با سکوتی نامتعارف در آستانه‌ی سال نوی شمسی روبرو شوند. هشدارهای پی‌درپی در خصوص ممانعت از سفر و به تعویق افتادن بسیاری از برنامه‌ها رفته‌رفته نمود اقتصادی خود را بیش از پیش نمایان می‌کند، بطوریکه در حوزه‌ی سفر و گردشگری، به موجب لغو پروازهای خارجی و همچنین ممانعت مردم از انجام سفرهای داخلی، موجی گسترده برای استرداد بلیط به راه افتاده است؛ فلایتیو تخمین زده که حجم استرداد بلیط تا پایان سال جاری میلادی به ۳۰ میلیارد تومان خواهد رسید. 

روز گذشته نیز نیما قاضی، هم‌بنیان‌گذار علی‌بابا به این موضوع اشاره کرد که طی روزهای اخیر حجم استرداد بلیط افزایش ناگهانی یافته و لغو سفرهای داخلی و خارجی باعث شده تا آژانس‌های گردشگری و سرویس‌های فروش بلیط و هتل فشار مضاعفی را تحمل کنند. 

مطالب مشابه

نظرات