اسنپ برای دور زدن تحریم‌ها، اپلیکیشن خود را با ظاهر و نامی جدید در اپ استور قرار داد [به‌روزرسانی: اپلیکیشن حذف شد]

اسنپ برای دور زدن تحریم‌ها، اپلیکیشن خود را با ظاهر و نامی جدید در اپ استور قرار داد [به‌روزرسانی: اپلیکیشن حذف شد]

اسنپ برای دور زدن تحریم‌های اپل، اپلیکیشن خود را با ظاهری جدید و موقت (به‌عنوان یک اپلیکیشن رادیویی) در اپ استور قرار داده و تنها از طریق آی‌پی ایران در دسترس است.  

اسنپ برای دور زدن تحریم‌های اپل، اپلیکیشن خود را به‌عنوان یک اپلیکیشن رادیویی به‌نام RadickRadio، در دسته‌بندی سرگرمی اپ استور ثبت کرده است. با نصب و بازکردن این اپلیکیشن با آی‌پی ایران، همان اپلیکیشن اسنپ باز شده و امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران iOS مهیا می‌شود.

البته این اپلیکیشن تنها از طریق آی‌پی ایران در دسترس است و اگر آن را در صورت روشن بودن ابزارهای تغییردهنده‌ی آی‌پی باز کنید، صفحه‌ی سبزرنگی با نام اسنپ در میان آن باز شده و وارد اپلیکیشن نمی‌شود.

اسنپ همچنین با فرستادن پیامکی این موضوع را به کاربران iOS خود اطلاع‌رسانی کرد و نوشت:

 کاربر عزیز iOS، اپلکیشن اسنپ به‌طور موقت (با ظاهر متفاوت) در اپ استور قرار گرفته است. فقط همین الان فرصت دارید که از طریق لینک زیر یک بار برای همیشه اسنپ را دانلود کنید.

snapp

از سال‌های گذشته به‌دلیل تحریم‌های آمریکا، انتشار اپلیکیشن‌های ایرانی که پرداخت درون‌برنامه‌ای بااتصال به درگاه‌های مختلف بانکی ایران را داشته است، دچار محدودیت شد. بسیاری از کسب‌وکارهای داخلی که نیاز به پرداخت داشتند از انتشار اپلیکیشن در اپ استور بازمانده و به سراغ انتشار اپلیکیشن ازطریق پروفایل‌های شرکتی رفتند. اما با افزایش نظارت اپل، آن دسته از پروفایل‌های شرکتی‌ که اپلیکیشن‌های مختلفی را ارائه داده بودند و خط قرمزهای اپل را رد کرده بودند، مسدود شدند. بعد از این ماجرا شرکت‌ها نسخه‌ی جدیدی از اپلیکیشن‌های خود را در اپ استور ثبت کردند اما همه‌ی آن‌ها بعد از گذشت مدتی به سرنوشت مشابه دچار شده و بسته شدند. درنهایت بسیاری از کسب‌وکارها از جمله تاکسی‌های اینترنتی و بانک‌ها، نسخه‌ی وب‌اپلیکیشن خود را به کاربران معرفی کردند که عملکردی مشابه اپلیکیشن دارد و تاحدودی کار راه انداز است. این‌بار اما اسنپ با شیوه‌ای جدید و با ظاهری متفاوت تلاش کرده است بار دیگر خدمات خود را از طریق اپلیکیشن ثبت شده در اپ استور به کاربران iOS ارائه دهد و باید دید اپل در روزهای آینده چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان خواهد داد.

theverge

به‌روزرسانی: اپلیکیشن اسنپ از روی اپ استور حذف شد. با خبرساز شدن اقدام اسنپ برای دور زدن تحریم‌های اپل و قراردادن اپلیکیشن خود با نام و ظاهری جدید در اپ استور، سایت فناوری ورج (Verge) نیز مطلبی را دراین‌زمینه منتشر کرد. ورج که یکی از وب‌سایت‌های معتبر آمریکایی در حوزه‌ی فناوری است این موضوع را با انتشار مطلبی تحت عنوان «حضور مخفیانه‌ی اپلیکیشن اشتراک سفر محبوب ایرانی در اپ‌استور» منتشر کرد. در این مطلب نوشته شده است که برخی کاربران آیفون متوجه موضوع مشکوکی در مورد اپلیکیشنی به‌نام RadickRadio شده‌اند. اپلیکیشینی که به‌نظر می‌رسد نوعی سرویس رادیویی باشد، درصورت باز شدن با آی‌پی ایران همان اپلیکیشن اسنپ است. همچنین در این مطلب نوشته شده است که بعد از گزارش دادن به اپل، این اپلیکیشن از روی اپ استور پاک شده است؛ اپل و اسنپ توضیح بیشتری دراین‌زمینه به آن‌ها ارائه نداده‌اند.

اسنپ اولین اپلیکیشن ایرانی نیست که برای دور زدن تحریم‌های اپل با نام و ظاهری متفاوت در اپ استور ظاهر شده است؛ پیش از این اپلیکیشن‌‌های دیگری نیز با همین روش در اپ استور ثبت شده بودند. گفته می‌شود اقدام اسنپ حساسیت اپل نسبت به اپلیکیشن‌ها ایرانی را بالا برده است و به‌زودی این اپلیکیشن‌ها نیز به سرنوشتی مشابه دچار خواهند شد.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده