تخفیف ویژه اسنپ به‌مناسبت روز جهانی معلولان

تخفیف ویژه اسنپ به‌مناسبت روز جهانی معلولان

اسنپ اعلام کرده است به‌مناسبت روز جهانی معلولان، تخفیف ۲۰ درصدی برای مسافران معلول در نظر گرفته است. این کد تا پایان سال ۱۳۹۸، اعتبار دارد و این افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. 

هم‌زمان با روز جهانی معلولان، اسنپ در طرحی به‌نام «با شما در حرکتیم»، تا پایان امسال، برای سفرهای افراد معلول تخفیف در نظر گرفته است. براساس تفاهم‌نامه‌ اسنپ با شهرداری، این تخفیف دراختیار تمام افراد دارای کارت معلولیت بهزیستی قرار می‌گیرد. تخفیف  ۲۰درصدی اسنپ (تا سقف ۶هزار تومان) بدون محدودیت در تعداد سفر کاربردی است و تا پایان سال ۱۳۹۸ اعتبار دارد. به‌زودی، اسنپ این کد را دراختیار افراد معلول قرار می‌دهد و تنها برای شخص معرفی‌شده معتبر است.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی، ۱۵ درصد از جمعیت جهان معلول هستند که حدود یک‌میلیارد نفر را شامل می‌شوند. معلولان در جوامع گوناگون به شکل‌های مختلف درمعرض نابرابری‌ هستند. به‌طور مثال، آمار اشتغال و وضعیت بهداشت و شرایط اقتصادی این افراد به‌طور میانگین پایین‌تر از سایر افراد جامعه است. وظیفه‌ی هریک از افراد جامعه این است که برای ایجاد شرایط برابر و از‌بین‌بردن موانع حضور افراد معلول در جامعه بکوشیم. سازمان‌ها هم به‌واسطه‌ی مسئولیت اجتماعی‌شان باید درزمینه‌ی مناسب‌سازی و بهبود زیرساخت‌ها برای حضور پر‌رنگ افراد معلول در عرصه‌های مختلف تلاش کنند. یکی از موانع اصلی برای حضور این افراد در جامعه محدودیت‌هایی است که در حمل‌و‌نقلشان وجود دارد. اسنپ با اختصاص این تخفیف تلاش می‌کند قدمی کوچک برای حضور بیشتر معلولان در جامعه و ارتقای مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های اجتماعی بردارد.

اسنپ پیش‌از‌این نیز حامی معلولان بوده و تسهیلات ویژه‌ای برای رانندگان معلول در نظر گرفته است. مجموع کاربران راننده‌ی معلول در ناوگان حمل‌ونقل اسنپ حدود ۱۰ هزار نفر هستند که تمام آنان از پرداخت کمیسیون معاف هستند. مجموع کمیسیون افراد معلول از تابستان ۱۳۹۷ تا تابستان ۱۳۹۸، ۹۰ میلیارد ریال بوده که اسنپ این رقم را از اعتبار این افراد کسر نکرده است.

منبع اسنپ
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده