آزمایشگاه مرجع سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) افتتاح شد

دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
مطالعه 3 دقیقه
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم افتتاحیه‌ی آزمایشگاه EMC، طراحی و توسعه‌ی آن را گام مهمی برای رفع نیازهای ضروری فعالیت‌های فضایی کشور دانست.

حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران طی مراسمی آزمایشگاه مرجع سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) این پژوهشگاه را افتتاح کرد. وی آزمایشگاه تخصصی را یکی از ملزومات اساسی برای ایفای مأموریت اصلی پژوهشگاه فضایی در حوزه‌ی تحقیقات دانست و با اشاره به انجام این پروژه در ایام تحریم گفت:

حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران

همچنین در این مراسم از دو محصول جدید پژوهشگاه فضایی رونمایی شد. صمیمی این محصولات و افتتاح آزمایشگاه را محصول فعالیت‌های جوانان عنوان کرد و گفت:

محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در مراسم افتتاح آزمایشگاه EMC حضور داشت و از قرار نگرفتن دو ماهواره‌ی «پیام» و «دوستی» در مدار خبر داد و گفت:

جهرمی همچنین در خصوص نقاط مداری این دو ماهواره توضیح داد:

آزمایشگاه مرجع سازگاری الکترومغناطیسی (EMC)

وزیر ارتباطات در ادامه طراحی و ساخت ماهواره‌های ژئو، طراحی و ساخت ماهواره ملی با توان داخلی و همکاری‌های بین‌المللی و خرید ماهواره را از برنامه‌های مهم و جدی این وزارتخانه عنوان کرد و گفت:

وزیر ارتباطات همچنین با انتشار توییتی از آماده‌سازی و ارسال سه ماهواره‌ی ناهید ۱، ظفر و پارس ۱ به فضا در سال آینده خبر داد و نوشت:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود