ایران و هند در حوزه کارآفرینی تفاهم‌نامه دو میلیون دلاری امضا کردند

ایران و هند در حوزه کارآفرینی تفاهم‌نامه دو میلیون دلاری امضا کردند

ایران و هند به منظور افزایش همکاری خود در حوزه‌ی کارآفرینی تفاهم‌نامه‌ی دو میلیون دلاری امضا کرده و در مورد گسترش همکاری‌ها و تبادل تجربیات مذاکره کردند.

ایران و هند در حاشیه‌ی کنفرانس دو سالانه‌ی بین‌المللی توسعه‌ی کارآفرینی در هند تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند. این تفاهم‌نامه در حیدرآباد هندوستان و با حضور اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید جمهوری اسلامی ایران و سانیل شوکلا رئیس مؤسسه‌ی توسعه‌ی کارآفرینی هند امضا شد.

طبق این تفاهم‌نامه مرکز تخصصی کارآفرینی کسب‌وکارهای خرد و کوچک هند-ایران در تهران ایجاد می‌شود و برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی، تبادل دانش برای شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی، اجرای برنامه‌های توسعه‌ی کارآفرینی و تأمین مالی خرد از جمله دستورکارهای این مرکز خواهد بود.

علی ربیعی، رئیس هیأت مدیره‌ی صندوق نیز در این سفر حضور داشت و هیأت ایرانی با مدیرعامل بانک توسعه‌ی صنایع کوچک هند، مدیرعامل بانک تعاون هند، مدیرعامل بانک توسعه‌ی کشاورزی هند و مدیرعامل بانک زنان هند دیدار کرد و مذاکراتی در مورد گسترش همکاری‌ها و تبادل تجربیات در چارچوب تفاهم‌نامه‌ی امضا شده انجام شد.

هند یکی از کشورهای موفق جهان در توسعه‌ی کسب‌وکارهای خرد و کوچک است و اجرای تفاهم‌نامه‌ی اخیر فرصت خوبی برای استفاده از تجربیات این کشور در توسعه‌ی کارآفرینی، سیستم تأمین مالی کسب‌وکارهای خرد و کوچک خصوصا در مناطق روستایی و حاشیه‌ی شهرهای ایران خواهد بود.

منبع تسنیم

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید