فیلتر اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفت

فیلتر اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفت

معاون اول دادستان کل کشور اعلام کرد که به دلیل کلاهبرداری عده‌ای از کاربران در فضای مجازی، فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار این دادستانی قرار گرفته است.

پس از فیلتر تلگرام ظاهرا نوبت به اینستاگرام رسیده است؛ محمد مصدق، معاون دادستانی کل کشور مدعی شده که فیلتر اینستاگرام در دستور کار این دادستانی قرار گرفته است. به گزارش محمد مصدق، عده‌ای به عنوان سلبریتی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و به بهانه‌ی کمک به افراد بی‌بضاعت اقدام به جمع‌آوری پول می‌کنند که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است؛ بنابراین دادستانی کل کشور به عنوان مدعی‌العموم به این موضوع ورود کرده است.

معاون دادستانی کل کشور مدعی است که تعدادی از افرادی که با چنین بهانه‌هایی به جمع‌آوری پول پرداخته‌اند، شناسایی شده‌اند و در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است؛ از این رو دادستانی کل وظیفه‌ی خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوءاستفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند. معاون اول دادستان کل کشور اعلام کرد:

در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته است و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به‌صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

مصدق با بیان اینکه این‌گونه اقدامات باعث بی‌اعتمادی به نهادهای متولی امر کمک‌رسانی به مردم شده است، اعلام کرد که ما باید با عملکرد خودمان دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه بازگردانیم.

به‌‌روزرسانی

وزیر ارتباطات با رد خبر فیلتر اینستاگرام اعلام کرد:

پیگیری برای فیلتر سرویس‌های مختلف اینترنتی یک موضوع قدیمی است، اما رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد.

جهرمی در توییتر نوشت:

موضوع پیگیری برای فیلتر سرویس‌های مختلف اینترنتی تازگی ندارد. رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی از رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف‌سازی سوءاستفاده‌کنندگان ارزی اخیر است.

منبع فارس
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده