اینوتکس 2018 با حضور استارتاپ‌های ایرانی از ۱۴ تیرماه آغاز می‌شود

اینوتکس 2018 با حضور استارتاپ‌های ایرانی از ۱۴ تیرماه آغاز می‌شود

اینوتکس ۲۰۱۸ به عنوان محلی برای گردهمایی استارتاپ‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف، کار خود را از پنجشنبه، ۱۴ تیرماه در محل نمایشگاه‌های بوستان گفتگوی تهران آغاز می‌کند.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بزرگترین نمایشگاه تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی و نوآوری در ایران از ۱۴ تا ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار خواهد شد، این رویداد بزرگترین گردهمایی استارتاپ‌ها، سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌های ایران است که با هدف افزایش هم‌افزایی میان فعالان حوزه‌ی استارتاپی برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی اینوتکس ۲۰۱۸، پارک فناوری پردیس با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور به‌عنوان متولی این رویداد بین‌المللی امسال میزبان ۱۵۰ استارتاپ، ۱۶ شتاب‌دهنده، ۱۱ سرمایه‌گذار خطرپذیر و بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه است.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های نمایشگاه امسال، «استیج» نام دارد که در قالب یک برنامه‌ی سه‌روزه با هدف بررسی چالش‌های استارتاپی ایران طراحی شده است، در این برنامه به موضوعاتی همچون سرمایه‌گذاری اولیه و کلان، موضوعات حقوقی، مشکلات توسعه‌ی فنی و رشد استارتاپ‌ها پرداخته خواهد شد. رویداد ایده‌های ارزشمند، رویداد بانی، صبح خلاق تهران از دیگر برنامه‌هایی است که در حاشیه‌ی «استیج» در اینوتکس امسال برگزار می‌شود.

اینوتکس تلنت، یکی دیگر از برنامه‌های ویژه‌ی امسال است که نقش پل ارتباطی بین استارتاپ‌ها و متقاضیان جویای کار را ایفا می‌کند. در این بخش فارغ‌التحصیلان می‌توانند با استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف آشنا شوند و از فرصت‌های شغلی موجود در این شرکت‌ها آگاهی پیدا کنند.

در حاشیه‌ی اینوتکس ۲۰۱۸، فن‌بازارهای سراسر کشور نیز در قالب یک گردهمایی به همفکری و تبادل ایده خواهند پرداخت. یکی دیگر از برنامه‌های امسال برگزاری دومین نشست تجاری فناوری (D8) با حضور شرکت‌های فناور چهار کشور در حوزه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران خواهد بود که با محوریت بررسی فرصت‌های مناسب برای مشارکت برگزار می‌شود.

«هکتان اینوتکس» نیز از جمله برنامه‌های جانبی نمایشگاه اینوتکس امسال است که از یک هفته قبل آغاز شده و در مراسم افتتاحیه‌ی نمایشگاه، برندگان این ماراتون اعلام خواهند شد.

شهر هوشمند

امسال موضوع اصلی نمایشگاه اینوتکس«شهر هوشمند» است و این نمایشگاه با توجه ویژه به بحث مدیریت هوشمند انرژی، حمل و نقل هوشمند، اینترنت اشیاء، زیرساخت‌های هوشمند، بهداشت و سلامت هوشمند و البته محیط و محل زندگی هوشمند طراحی شده است. به همین دلیل اولین گردهمایی شهرداری‌ کلان‌شهرهای ایران با حضور شهرداران، در حاشیه‌ی اینوتکس ۲۰۱۸ و با هدف تبیین مفهوم شهر هوشمند برگزار می‌شود. همچنین نشست شبکه‌سازی نوآوری با حضور اساتید بین­‌المللی (از کشورهای روسیه، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه و اتریش) با موضوع شهر هوشمند در پنج پنل و طی روزهای اول و دوم نمایشگاه برگزار خواهد شد.

نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، طی ۶ دوره میزبان بیش از ۷۵۰ شرکت فناوری از ۲۵ کشور جهان بوده و انعقاد بیش از ۱۳۰ سند همکاری در دوره‌های گذشته، بخشی از دستاوردهای این رویداد بوده است. امسال بیش از هزار فعال در حوزه‌ی نوآوری و فناوری در قالب استارتاپ و شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه اینوتکس شرکت می‌کنند و روزانه بیش از ۲۰۰۰ نفر از این رویداد بازدید خواهند کرد. نمایشگاه اینوتکس از روز پنجشنبه ۱۴ تا شنبه ۱۶ تیرماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب برای حضور علاقه‌مندان برپا خواهد بود.

منبع اینوتکس
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده