وزارت ارتباطات هزینه مدرسه مجازی کدنویسی را تقبل می‌کند

وزارت ارتباطات هزینه مدرسه مجازی کدنویسی را تقبل می‌کند

محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد که هزینه مدرسه‌ی مجازی کدنویسی برای کودکان را وزارت ارتباطات تقبل می‌کند.

محمدجواد آذری جهرمی با حضور در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به ورود موفق این دانشگاه به بخش خدمات محتوایی و نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش بنیان، اعلام کرد که نقش‌آفرینی دانشگاه در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید معماری مشخصی داشته باشد تا قطعات کنار هم قرار گیرد و نقصان‌ها رفع شود.

وی با بیان اینکه برای تحول دیجیتال در دنیا سه عنصر اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و پردازش‌های ابری وجود دارد، گفت:

تهیه و تدوین نقشه جامع تحول دیجیتال را با دانشگاه تهران آغاز کردیم تا راهبرد و نقشه راه برای همه کشور استخراج شود؛ بر همین اساس از دانشگاه صنعتی شریف نیز انتظار داریم تا در یکی از این سه عنصر به قطب تبدیل شود.

جهرمی قطب بودن دانشگاه را کمک به رشد و بالندگی کشور دانست و خاطرنشان کرد:

انتظار داریم در این حوزه سند داشته باشیم. مثلا دانشگاه صنعتی شریف در حوزه اینترنت اشیاء باید به قطب فناوری اینترنت اشیاء کشور تبدیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه در حوزه تحول دیجیتال باید حضور فعالانه داشته باشیم، اعلام کرد این حضور فعالانه نیاز به اراده دارد که در جوانان است و علم و آگاهی می‌خواهد که در دانشگاه وجود دارد. دانشگاه صنعتی شریف هم از عنصر جوانی و اراده و آگاهی و تجربه برخوردار است.

وی با بیان اینکه در مسیر پیش رو با تحریم‌های بین‌المللی و خودتحریمی داخلی روبه‌رو هستیم، افزود:

یکی از رفتارهایی که امروز با آن روبه‌رو هستیم بی انگیزه و دلسرد کردن نیروهای داخلی است که به‌عنوان مسئول، وظیفه داریم امید را به آ‌ن‌ها بازگردانیم؛ چراکه توسعه تکنولوژی برگشت‌ناپذیر است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تا ۹ ماه پیش تنها اقدامی که در حوزه اکوسیستم کودک انجام شده بود، ممنوعیت دسترسی افراد زیر ۱۸ سال به سیم کارت بود، ادامه داد:

البته در حوزه آگاهی و امدادرسانی به کودکان اقداماتی انجام شده بود که طرح «اکو» سازمان فناوری اطلاعات و پلیس فتا در اجلاس WSIS برنده جایزه شد.

جهرمی با تأکید بر اینکه کودک ایرانی نیاز به زیست‌بوم دارد تا نیازهایش تأمین شود، اعلام کرد کار با تنظیم سندی در این حوزه آغاز و مجری برای آن مشخص شد و اعتبار گرفت؛ تا امروز که اکوسیستم هایی برای تولید محتوای کودک آغاز شده که بسیار ارزشمند است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از آشنایی با سامانه کدنویسی کودکان به زبان مادری، گفت:

وزارت ارتباطات آمادگی دارد هزینه‌های مدرسه مجازی کدنویسی برای کودکان را تقبل می‌کند.

در پایان این برنامه و در حضور وزیر ارتباطات، تفاهم‌نامه‌ای با هدف دستیابی به اهداف توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان بین اپراتور همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده