اسنپ پس از قطع ارتباط API گوگل مپس، سرویس نقشه بومی ارائه می‌دهد

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
سرویس تاکسی اینترنتی اسنپ پس از قطع ارتباط API سرویس نقشه‌ی گوگل برای سایت‌های ایرانی با دامنه‌ی ir‌، اقدام به ارائه‌ی نقشه بومی خود کرده است.
تبلیغات

از چند روز پیش گوگل ارتباط API سرویس نقشه‌ی خود را برای آن دسته از سایت‌های ایرانی که از دامنه‌ی ir استفاده می‌کنند، قطع کرد. به این ترتیب بسیاری از کسب‌وکارهای مبتنی بر سرویس گوگل مپس با مشکل مواجه شده‌اند.

در همین راستا زومیت از سرویس اشتراک‌ آنلاین خودرو اسنپ موضوع را پیگیری کرد که چه راهکاری این استارتاپ برای ادامه فعالیت خود در نظر گرفته است.

حسین مرادقلی، مدیر ارشد فناوری اسنپ، اعلام کرد:

تمام دامنه‌های ir. به دلیل تحریم‌ها با مشکل مواجه شده‌اند. هنوز گوگل به‌طور رسمی این موضوع را تأیید نکرده و فعلاً در این باره سکوت کرده است.

وی همچنین گفت:

زمانی که اپلیکیشن ما از گوگل‌ پلی حذف شد نیز پاسخی به ما ندادند و چیزی را تأیید یا تکذیب نکردند.

وی در ادامه افزود:

مسدود شدن دامنه‌های ir. باعث می‌شود کسب‌وکارهای اینترنتی با مشکل جدی مواجه شوند؛ چرا که در حال حاضر هنوز یک جایگزین کامل بومی برای این سرویس ارائه نشده است. با این حال ما از ۷ ماه پیش توسعه نقشه بومی خود را آغاز کردیم و اکنون برای شرایط فعلی آماده هستیم. در حال حاضر اپلیکیشن اسنپ هنوز با مشکل مواجه نشده و مشکل وب‌اپلیکیشن نیز به‌طور موقت حل شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک وب‌اپلیکیشن (app.snapp.ir) و پنل سازمانی اسنپ به نقشه داخلی این سرویس مهاجرت خواهند کرد.

البته ژوبین علاقبند، عضو هیئت مدیره‌ی اسنپ، در گفتگوی اختصاصی با زومیت اعلام کرده بود که اسنپ اطلاعات دقیقی از مسیرها، ترافیک و ... دارد و در تلاش است تا از طریق این اطلاعات، سرویس نقشه خود را بسازد.

به گفته‌ی وی، تیم مجربی در اسنپ از یک سال پیش روی سرویس نقشه کار می‌کند و سرویس نقشه اسنپ به‌صورت عمومی در اختیار همه قرار خواهد گرفت و در قالب یک سرویس مستقل کار خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات