رئیس رگولاتوری: موضوع افشای اطلاعات مشترکان موبایل هنوز ثابت نشده است

رئیس رگولاتوری: موضوع افشای اطلاعات مشترکان موبایل هنوز ثابت نشده است

موضوع افشای احتمالی اطلاعات مشترکان موبایل که از سوی وزیر ارتباطات مطالبه شده، مورد بررسی قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات دیروز در همایش مدیران وزارت ارتباطات، بر ضرورت صیانت از حریم شخصی مردم در نگهداری از اطلاعات مشترکان، تاکید کرد. وی خطاب به معاونانش گفت:

مواردی مشاهده شده از جمله اینکه شخصی هنگام ورود به شهر جدیدی اطلاعات شهرستان برای او پیامک می‌شود که این موضوع ممکن است نشانه‌ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد.

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت:

این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. در این زمینه شخص وزیر دستور داده اند و ما پیگیر این مساله هستیم. البته هنوز در این باره چیزی ثابت نشده است اما شواهد نشان می‌دهد که برخی اطلاعات به مشترکان پیامک می‌شود که این شائبه را ایجاد کرده است.

به گفته‌ی معاون وزیر ارتباطات، درباره اینکه این موضوع ساماندهی شده است یا اپراتورها این کار را انجام داده‌اند به چنین نتیجه‌ای هنوز نرسیده‌ایم که اگر در این‌باره به قطعیت برسیم با متخلفان برخورد شدید خواهیم کرد.

رئیس رگولاتوری تاکید کرد که ممکن است این موضوع بدون اطلاع اپراتورها نیز باشد که در حال بررسی موضوع هستیم.

وی همچنین اعلام کرد که اغلب سیم‌کارت‌های فعالی که در بازار به فروش می‌رسند به نام خارجی‌ها است و در کارهای خلاف مورد استفاده قرار می گیرد و صرف قاچاق ترافیک مکالمات می‌شود. به گفته‌ی وی، به‌طور ماهانه ۷ تا ۸ هزار سیم‌کارت فعال در این زمینه شناسایی و با آنها برخورد می‌شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت:

این موضوع در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شده و در چارچوب قوانین موجود اعمال محدودیت‌هایی برای مدیریت این موضوع در دستورکار است. براین اساس اپراتورهای موبایل موظف به برخورد با دفاتر متخلف در زمینه‌ی فروش سیم‌کارت فعال هستند و دراین‌باره با دفاتر متعددی نیز برخورد و دفاتر متخلفان مسدود شده اما برغم این برخوردها هنوز این تخلف در بازار دیده می‌شود.

وی از مشترکان موبایل خواست در سامانه رگولاتوری تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده به نام خود را بررسی کنند و در صورت مغایرت، سیم‌کارت‌های احتمالی اضافی را بسوزانند.

منبع مهر

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید