واکنش وزیر ارتباطات به ممنوعیت استفاده رانندگان تاکسی‌ اینترنتی از ویز

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه رانندگان اسنپ در صورت استفاده از اپلیکیشن ویز، با پیام هشدار مواجه می‌شوند. بر این اساس وزیر ارتباطات نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
تبلیغات

در راستای هشدار به رانندگان تاکسی‌ اینترنتی در رابطه با استفاده نکردن از نرم‌افزار ویز، دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که اپلیکیشن ویز در راستای صیانت از حریم خصوصی کاربران بسته شده است.

وی همچنین اعلام کرد که نرم‌افزار کاربردی «ویز» با تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسدود شده است. این نرم‌افزار یک مرتبه با توجه به اینکه تحت مالکیت رژیم صهیونیستی بود مسدود شد که اکنون مالکیت آن به آمریکا تعلق گرفته است و علت مسدود شدن آن نیز همان موضوع­ مالکیت این نرم‌افزار است.

بر همین اساس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتر نوشت:

۱) حکم انسداد این برنامک یک سال پیش توسط یکی از قضات مشهد صادر شده و دلیل آن هم سهامداران اسرائیلی آن هستند. نصب بیشتر این برنامک باعث افزایش ارزش این شرکت می‌شود و بر همین مبنا حکم قضایی صادر شده.۲) این برنامک در ایران دارای بیش از نیم میلیون کاربر بوده.۳) علیرغم انسداد این برنامک در همان زمان، کاربران زیادی به‌خصوص رانندگان تاکسی‌های آنلاین با بهره‌گیری از فیلترشکن همچنان از این ابزار به دلیل قابلیت‌های به‌روز بهره می‌بردند.۴) اخیرا سهام این شرکت توسط گوگل خریداری شده و ظاهرا بخشی از سهام آن همچنان در اختیار شرکت اسرائیلی است.۵) مجموع رانندگان تاکسی‌های آنلاین به بیست هزار کاربر بیشتر نمی‌رسد که در مقایسه با مجموع کاربران این برنامک سهم قابل توجهی ندارند.۶) با توجه به اینکه در قانون نقش مستقیم حمایت از تولید داخل بر عهده دستگاه قضایی نیست، بعید به نظر می‌رسد این دستور قضایی برای حمایت از اپ بومی باشد.۷) نحوه اقدام شرکت‌های تاکسی آنلاین برای اعمال دستور قضایی جای بررسی دارد.۸) اگر بیاندیشیم که رشد شرکت‌های اسرائیلی باعث رشد اقتصاد رژیمی خواهد شد که همواره علیه مردم ایران عمل کرده، از تحریم‌ها گرفته تا اقدامات تروریستی، طبیعتا در استفاده از این ابزار ملاحظات بیشتری خواهیم کرد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات