هجدهمین نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات آغاز به کار کرد

هجدهمین نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات آغاز به کار کرد

هجدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام ۲۰۱۷) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز آغاز به کار کرد.

ایران تلکام ۲۰۱۷ به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد مخابراتی کشور، صبح امروز با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. این نمایشگاه در مساحت ۳۲ هزار متر مربع و با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز کرده است.

واعظی وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاحیه‌ی نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷ بر لزوم توسعه‌ی شبکه دسترسی فیبرنوری در کشور تأکید کرد و گفت: «شرکت مخابرات ایران موفق شده است ظرف مدت ۶ ماه گذشته، ۱۴ هزار پورت فیبرنوری در تهران نصب و راه‌اندازی کند.»

محمدجواد آذری جهرمی در این مراسم با اشاره به اینکه مطابق با برنامه‌های توسعه‌ای کشور، ملزم به توسعه‌ی بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم، افزود: «با توجه به اشباع بازار موبایل، باید توسعه‌ی بازار ارتباطات ثابت را در دستور کار قرار دهیم که امیدواریم با توسعه‌ی نظام تعرفه‌گذاری در این بخش محقق شود.»

به گفته‌ی وی، اپراتور ایرانیان نت برای فیبر نوری در کشور ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است و در راستای توسعه‌ی بازار فیبر نوری، شرکت مخابرات ایران نیز طی ۶ ماه گذشته بالغ بر ۱۴ هزار پورت فیبر نوری در تهران واگذار کرده است که امیدواریم تا سال آینده به ۱۰۰ هزار پورت افزایش یابد.

تلکام 2017 / telecom 2017

آذری جهرمی از شرکت مخابرات ایران خواست امکان فعالیت بخش خصوصی را در بازار ارتباطات ثابت فراهم کند. بر اساس گزارش محمدجواد آذری جهرمی، مکالمات بین‌الملل از انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت تا سال آینده خارج خواهد شد و این موضوع به بهبود کیفیت ارتباطات و امکان حضور و فعالیت اپراتورهای مجازی در بازار کمک می‌کند.

وی ادامه داد: «کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال تنظیم این شرایط است که تا سال آینده پیش‌بینی می‌کنیم این موضوع اجرایی شود.» آذری جهرمی همچنین با اشاره به فعال‌ شدن اپراتورهای مجازی تلفن همراه گفت: «بر اساس وضعیت بازار تلفن همراه پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیتی پنج درصدی برای این اپراتورها در بازار رقم بخورد.»

تلکام 2017 / telecom 2017

به گفته‌ی وی: «اپراتورهای خصوصی پست به بازار وارد شده و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که ارزش بازار فعلی پست ۸۰۰ میلیارد تومان است و امیدواریم تا سال آینده و با فعال شدن اپراتورهای خصوصی پست، این رقم به ۱۶۰۰ میلیارد تومان برسد.»

هجدهمین نمایشگاه تلکام از امروز به مدت چهار روز تا بیست و هفتم مهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

ایران تلکام

 

برای مطالعه‌ی تمام اخبار و مطالب مرتبط با نمایشگاه ایران تلکام ۱۳۹۷ به صفحه‌‌‌ی این رویداد در زومیت مراجعه کنید.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید