GPON اینترنت پهن باند را در ایران محقق می‌کند

پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
پروتکل GPON راه حلی استاندارد برای پاسخگویی به مشکل اینترنت پهن باند و تأمین نیاز کاربران خواهد بود.
تبلیغات

تقاضا برای داشتن اینترنت با پهنای باند بالا در حال افزایش است و استانداردها برای پاسخگویی به نیاز کاربر بالاتر رفته‌اند. این مسئله با آوردن فیبر نوری به منازل قابل حل است. یکی از راه‌های ارائه‌ی فیبر به منازل، استفاده از تکنولوژی GPON ا(Gigabit Passive optical Network) است. این تکنولوژی اجازه می‌دهد که تنها یک فیبر از مرکز ارائه‌دهنده دریافت و به چندین مصرف‌کننده شامل منازل و مشاغل کوچک ارائه شود. 

PON (شبکه‌ی نوری غیرفعال) دو پروتکل به نام‌های EPON و GPON دارد. Gpon نسل جدیدتری از این تکنولوژی است و سرعت انتقال داده در آن بیشتر از Epon است. با ورود تکنولوژی FTTX/GPON  به ایران، سرعت اینترنت تا ۳۰۰ برابر افزایش خواهد یافت. GPON از سیستم طول موج نوری تسهیم‌شده استفاده می‌کند؛ به این ترتیب یک تک فیبر نوری می‌تواند برای هر دو داده‌ی Downstream و Upstream استفاده شود. هزینه‌ی تجهیزات Passive در این تکنولوژی برای ارائه‌دهندگان سرویس نسبت به تجهیزات Active به‌شدت کاهش پیدا خواهد کرد. 

جی پون / gpon

با ورود تکنولوژی FTTX/GPON به ایران، سرعت اینترنت تا ۳۰۰ برابر افزایش خواهد یافت

شرکت وردسان با توجه به رسالتش برای معرفی تکنولوژی GPON و بررسی چشم‌انداز آتی و نیازهای آینده‌ی کشور، طی سمیناری با دعوت از مدیران FCP-ها و سایر شرکت‌های فعال در این حوزه به ارائه‌ی راهکار و تأمین تجهیزات حوزه FTTX و پروتکل GPON  پرداخت. شرکت ایرانی وردسان از پیشگامان در این عرصه است. وردسان از سال ۱۳۸۴ با هدف ارائه خدمات و تأمین تجهیزات در زمینه شبکه‌های کامپیوتری مشغول به کار است و اکنون قصد دارد تأمین تجهیزات حوزه FTTX و تکنولوژی و پروتکل GPON را با همکاری کمپانی BDCOM عهده‌دار شود. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات