معاون اول رئیس جمهور: شبکه ملی اطلاعات نیامده تا سد راه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات باشد

معاون اول رئیس جمهور: شبکه ملی اطلاعات نیامده تا سد راه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات باشد

معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرد که شبکه ملی اطلاعات نیامده تا سد راه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات باشد. این دولت هدفش دسترسی شفاف و آزاد مردم به اطلاعات است. این شبکه برای دسترسی آزاد، آسان، ارزان و با کیفیت مردم به اطلاعات است. همراه زومیت باشید.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در افتتاح شبکه ملی اطلاعات گفت: «هیچ‌کدام از طرح‌های افتتاح شده در هفته‌ی دولت از شبکه ملی اطلاعات مهم‌تر و حساس‌تر نبوده است. من از همه‌ی شرکت‌ها، سازمان‌ها و افرادی که در این کار سهیم بودند تشکر می‌کنم.»

جهانگیری افزود: «هدف اصلی استقرار چنین نظام‌هایی جایگاه اطلاعات در عصر حاضر است. هیچ کشور و نظامی نمی‌تواند خودش را از عصر اطلاعات دور بدارد. قدرت و ثروت بر مدار اطلاعات می‌چرخد. همه‌ی رویکردهای اقتصادی و سیاسی بر پایه دسترسی به اطلاعات است. هر فرصت بزرگی می‌توانند تهدیداتی داشته باشد. هر علم و فناوری نوینی در دنیا اینگونه است و تهدیداتی دارد.»

معاون اول رئیس جمهوری گفت: «در قبال این فناوری‌ها و تهدیدات نباید دلواپس و نباید منفعل بود. باید درست تصمیم‌گیری کرده و در زمان حساس اقدام درست داشته باشیم. قدرت اصلی که ما را در مقابل تهدیدات محافظت می‌کند قدرت فرهنگی است.»

جهانگیری تاکید کرد: «اطلاعات در این زمان در راس اتفاقات و تحولات دنیاست. در مقطعی تحولات بزرگ دنیا در دسترسی به انرژی بود ولی هم اکنون دسترسی به اطلاعت منشا اتفاقات و تحولات بزرگ است.»

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: «امروزه باید گونه‌ای فعالیت کنیم که مردم و کشور به اطلاعت دسرسی داشته باشند. طراحی شبکه ملی اطلاعات تحول بزرگ و اقدام موثری برای کشور بوده است. سهم دولت در این شبکه ۲۰ درصد و سهم بخش خصوصی ۸۰ درصد است.»

جهانگیری تصریح کرد: «شبکه ملی اطلاعات نیامده تا سد راه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات باشد. این دولت هدفش دسترسی شفاف و آزاد مردم به اطلاعات است. این شبکه برای دسترسی آزاد، آسان، ارزان و با کیفیت مردم به اطلاعت است.»

معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرد: «ما باید سال‌های پیش دولت همراه و الکترونیکی راه اندازی می‌کردیم. در بخش‌های بانکداری، آموزش، سلامت و دیگر بخش‌ها نیاز به ارائه خدمات و سرویس‌های الکترونیکی هستیم.»

او توضیح داد: «ایجاد این شبکه نیاز به تغییرات نرم افزاری داشته که کشورما جزو ۵ کشوری است که بیشترین تعداد مهندس فارغ‌التحصیل دارد و این حجم مهندس فرصتی برای شکل‌گیری اشتغال در بخش‌هیی چون فناوری اطلاعات و ارتباطات در اختیار ما قرار داده است.»

جهانگیری گفت: «زیرساخت‌های توسعه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و دلیلی ندارد مردم برای انجام کارهای اداری روزهای و ساعت‌ها وقت صرف کنند. تقریبا تمام کشورهای توسعه‌یافته شبکه‌ ملی اطلاعات دارند و ما باید به آنجا برسیم.»

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده