معاون رگولاتوری: اپراتورها نمی‌توانند ترابردپذیری را به تأخیر بیاندازند

معاون رگولاتوری: اپراتورها نمی‌توانند ترابردپذیری را به تأخیر بیاندازند

معاون رگولاتوری با اعلام رضایت کامل اپراتورها در زمان شروع طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه اعلام کرد که هیچ کدام از اپراتورها در این مرحله نمی‌توانند به تعویق افتادن این طرح ملی را بخواهند. همراه زومیت باشید.

صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با وجود اعتراض یکی از مدیران اپراتورها به اجرای طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه اعلام کرد:«اجرای طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه با رضایت کامل اپراتورها بوده و تا دو ماه آینده با همکاری آنها عملیاتی می‌شود.»

معاون رگولاتوری ادامه داد:«طبق توافق با اپراتورهای موبایل ترابردپذیری شماره تلفن همراه تا دوماه آینده اجرایی می‌شود و در این مرحله هیچ‌کدام از اپراتورهای تلفن همراه نمی‌تواند درخواست تعویق این طرح را داشته باشد.»

ترابردپذیری شماره تلفن همراه به معنای جابه‌جایی شماره موبایل مشترکان میان اپراتورها است. یعنی مشترک در صورت نارضایتی از خدمات یا کیفیت سرویس‌های اپراتور موبایلش می‌تواند به شبکه‌ی تلفن همراه اپراتور دیگر مهاجرت کند. البته این مهاجرت تنها دو بار در هر سال مجاز است. با اجرای این طرح، اختیار شماره از اپراتور سلب شده و در اختیار مالک سیم‌کارت قرار می‌گیرد.

بدین ترتیب مشترکان همراه اول، ایرانسل و رایتل به راحتی می‌توانند به دیگر شبکه‌ها بروند و بدون دغدغه‌ی تغییر شماره، اپراتور موبایلشان را تعویض کنند.

زومیت برای اطلاع مشترکان از مزایا و معایب این طرح مقاله‌ای را با عنوان «» منتشر کرده است که می‌توانید از اینجا بخوانید.

تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده