همراه اول از ترابردپذیری می ترسد؛ ایراد فنی، بهانه مدیران و سهامداران

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳
مطالعه 2 دقیقه
سهامداران اصلی همراه اول از اجرای طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه ترس دارند و از رگولاتوری خواسته‌اند که اجرای این طرح را به تعویق بیاندازد. این در حالی است که مدیران رایتل و ایرانسل پیش از این از اجرای طرح ترابردپذیری استقبال کرده بودند. البته مدیران همراه اول ایراد فنی را بهانه کرده‌اند. همراه زومیت باشید.
تبلیغات

سهامداران همراه اول ظاهرا دوست دارند طرح ترابردپذیری را یکسال به تأخیر بیاندازند. البته مدیران همراه اول ایرادات فنی به نحوه اجرای ترابردپذیری می‌گیرند.

وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول اعلام کرد: «بر اساس وعده‌ی مسئولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار است که این طرح در اردیبهشت ماه اجرا شود و ما هم از قبل زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح را ایجاد کرده‌ایم.»

صدوقی ادامه داد: «اکنون سه معاون شرکت در کمیته‌ای برای این طرح مسئولیت دارند و از مشاور خارجی حرفه‌ای برای اجرای این طرح کمک گرفته‌ایم.»

مدیرعامل همراه اول گفت: «روشی که در ایران دنبال می‌شود استاندارد نیست؛ اگر قرار باشد با اجرای ترابردپذیری از داخل و خارج کشور تماس برقرار شود، ترافیک باید به سمت سوئیچ‌های استانی برود و بعد از آن به اپراتور مقصد منتقل شود. قرار است ترافیک از بستر ثابت به همراه اول و بعد به اپراتورها منتقل شود. این کار مشکلات فنی دارد و این موضوع را به رگولاتوری اطلاع داده‌ایم.»

همچنین سید مصطفی سید هاشمی، رئیس هیئت مدیره‌ی مخابرات ایران نیز در این رابطه نظرش را این‌طور اعلام کرد: «ترابردپذیری تهدید مهمی برای اپراتور برتر است و به همین خاطر از رگولاتوری تفاضای یک‌سال تنفس کردیم؛ اما قبول نکردند. ترابردپذیری به نقع اپراتورهای با حداقل مشترک است؛ لذا از مدیرعامل همراه اول می‌خواهیم خود را برای این شرایط آماده کند.»

سید هاشمی تأکید کرد: «توقع داریم سهم ۵۹ درصدی همراه اول با اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه در بازار ارتباطات ایران حفظ شود.»

با اجرای طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه، مشترکان اپراتورها می‌توانند با حفظ شماره‌ی خود، به اپراتورهای دیگر مهاجرت کنند. به عنوان مثال فردی با شماره ۰۹۲۱۹۸۷۶۵۴۳ که مشترک رایتل است می‌تواند با حفظ این شماره به همراه اول و ایرانسل برود و در آنجا نیز همین شماره یعنی ۰۹۲۱۹۸۷۶۵۴۳ را داشته باشد.

این طرح به احتمال زیاد در روز ۲۷ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی ارتباطات و در حاشیه جشنواره فاوا رسماً اجرایی می‌شود. هم اکنون این طرح در مرحله‌ی آزمایش نهایی قرار دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات