آیپد پرو حتی در نسل جدید هم نمایشگر همیشه‌روشن ندارد

چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
آیپد پرو ۲۰۲۴ اپل از نمای جلو
آیپد پرو ۲۰۲۴ از نمایشگر OLED بهره می‌برد اما همچنان از ویژگی نمایشگر همیشه‌روشن (Always on Display) پشتیبانی نمی‌کند.
تبلیغات

شب گذشته شاهد رونمایی آیپد پرو ۱۱ اینچ و آیپد پرو ۱۳ اینچ نسل جدید بودیم که از نمایشگر OLED بهره می‌برند. نمایشگر آیپد پروهای جدید از نرخ نوسازی بسیار پایین ۱۰ هرتز برای صرفه‌جویی در مصرف باتری پشتیبانی می‌کند، اما برخلاف مدل‌های جدید گوشی آیفون و اپل واچ، از قابلیت نمایشگر همیشه روشن (Always on Display) بهره نمی‌برد.

فناوری ProMotion از سال ۲۰۱۷ در آیپد پروها ارائه می‌شود، اما نرخ نوسازی نمایشگر فقط بین ۲۴ تا ۱۲۰ هرتز قابل‌تنظیم بود. طبق گفته‌ی راس یانگ، تحلیلگر صنعت نمایشگر، نسل جدید آیپد پرو از فناوری LTPO بهره می‌برد که امکان کاهش نرخ نوسازی تا ۱۰ هرتز را فراهم می‌کند. این تغییر به بهبود مصرف انرژی کمک می‌کند، اما طبق گفته‌ی اپل، عمر باتری آیپد پروهای ۲۰۲۴ نسبت‌به نسل قبل تفاوتی نکرده است.

آیفون ۱۳ پرو نیز از ProMotion با قابلیت کاهش نرخ نوسازی تا ۱۰ هرتز پشتیبانی می‌کرد، اما ویژگی نمایشگر همیشه‌روشن نداشت. این قابلیت سرانجام با معرفی آیفون ۱۴ پرو به گوشی‌های اپل اضافه شد و امکان کاهش نرخ نوسازی را تا یک هرتز فراهم کرد. ساعت هوشمند اپل نیز از نمایشگر همیشه‌روشن با نرخ نوسازی یک هرتز بهره می‌برد.

به‌نظر می‌رسد تا زمانی که آیپد پرو از نرخ نوسازی یک هرتز پشتیبانی نکند، نباید انتظار قابلیت نمایشگر همیشه‌روشن را روی این محصول داشته باشیم.

اپل ادعا می‌کند آیپد پرو جدید از پنل tandem OLED استفاده می‌کند که با به‌کارگیری دو پنل OLED روشنایی خیره‌کننده‌ای ارائه می‌دهد. روشنایی کلی صفحه‌نمایش این دستگاه برای محتوای SDR به ۱٬۰۰۰ نیت می‌رسد، درحالی‌که این عدد در نسل قبلی ۶۰۰ نیت بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات