مشکل عجیب سرفیس پرو ایکس؛ دوربین این تبلت برای همه کاربران غیرفعال شده است

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
سرفیس پرو ایکس / Microsoft Surface Pro X
دارندگان تبلت پرچم‌دار مبتنی‌بر ARM مایکروسافت در هفته‌ی جاری با مشکل از‌کار‌افتادن دوربین مواجه شدند.
تبلیغات

کاربران سرفیس پرو ایکس مایکروسافت گزارش داده‌اند دوربین تبلت آن‌ها در هفته‌ی جاری از کار افتاده است و حتی نصب مجدد درایورها نیز مشکل را برطرف نمی‌کند.

ورج پس‌ از مشاهده‌ی گزارش‌های خرابی دوربین سرفیس پرو ایکس، موضوع را بررسی و مشکل مذکور را تأیید کرد. درواقع، کاربران هنگام استفاده از دوربین این تبلت با خطای 0xA00F4271<MediaCaptureFailedEvent> (0x80004005) مواجه می‌شوند.

درحال‌حاضر، سرفیس پرو ایکس به‌عنوان تبلت پرچم‌دار مایکروسافت شناخته می‌شود که از معماری ARM پشتیبانی می‌کند. درواقع، هدف از طراحی این محصول افزایش طول عمر باتری و پشتیبانی از برنامه‌های طراحی‌شده برای پردازنده‌های مبتنی‌بر ARM آرم است.

درحال‌حاضر، نمی‌دانیم چرا این مشکل رخ داده است؛ اما راهکارهای ارائه‌شده برای رفع باگ مذکور نشان می‌دهد دلیل آن احتمالاً به منقضی‌شدن گواهی امنیتی ویندوز ارتباط دارد.

مشکل دوربین سرفیس پرو ایکس مایکروسافت

دارندگان سرفیس پرو ایکس با برگرداندن تاریخ به قبل‌ از ۲۲ می، مشکل کارنکردن دوربین تبلت خود را رفع کرده‌اند. اگرچه این راهکار مؤثر است، برگرداندن تاریخ سیستم به عقب می‌تواند باعث بروز مشکل در احراز هویت وب‌سایت‌ها و برخی سرویس‌های خاص شود.

این مشکلات در حالی رخ می‌دهد که مایکروسافت کنفرانس سالانه‌ی توسعه‌دهندگان خود موسوم‌ به بیلد را برگزار کرده است؛ رویدادی که در آن شاهد بهبود ویندوز ۱۱ و معرفی دستیار Copilot مجهز به هوش مصنوعی بودیم. غول فناوری اهل ردموند توضیحاتی نیز درباره‌ی برنامه‌های خود برای بهبود تجربه‌ی استفاده از هوش مصنوعی مبتنی‌بر ARM ارائه داده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات