تماشا کنید: تبلت Flex Hybrid تاشدنی و رول‌شونده سامسونگ در CES 2023

پنج‌شنبه ۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
تبلت تاشدنی و رول‌شدنی Flex hybrid سامسونگ
سامسونگ در نمایشگاه CES 2023، نمونه‌ی اولیه‌ی تبلت Flex Hybrid را به‌نمایش گذاشت که می‌تواند هم تا و هم رول شود و صفحه‌نمایش گسترش پیدا کند.
تبلیغات

سامسونگ در حال فراتررفتن از حوزه‌ی گوشی‌های تاشدنی است. غول کره‌ای در CES 2023، آنچه فلکس هیبرید (Flex Hybrid) می‌نامد، به‌نمایش گذاشت. این محصول در‌واقع نمونه‌ی اولیه‌ی تبلت OLED است که می‌تواند هم تا و هم رول و به دستگاهی تبدیل شود که در‌صورت نیازنداشتن، بتوانید به‌راحتی نمایشگر را کوچک کنید و وقتی می‌خواهید کار خاصی انجام دهید، آن را گسترش دهید.

کارکنان سامسونگ‌دیسپلی در غرفه‌ی این شرکت در نمایشگاه CES 2023 حضور داشتند تا نمونه‌ی Flex Hybrid را به‌نمایش بگذارند. شرکت سازنده اعلام نکرده است که این تبلت چه‌ زمانی برای استفاده‌ی تجاری وارد تولید انبوه خواهد شد؛ اما ایده‌‌اش برای آینده با فرض اینکه بتوان با قیمت معقولی تولید کرد، امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد.

چند ویدئو نمایشی از Sleepy Kuma و David Katzmaier از سی‌نت دردسترس قرار گرفته تا نحوه‌ی عملکرد نمونه‌ اولیه را نشان دهند. نکته‌ی جالب درباره‌ی Flex Hybrid این است که قابلیت رول‌شدن آن هنگام تاشدن محدود نمی‌شود. بخش کوچکی از صفحه‌نمایش حتی زمانی‌که فرم‌فکتور جمع‌وجور کتاب‌مانند را به‌نمایش می‌گذارد، باز می‌شود.

سامسونگ‌دیسپلی اطلاعاتی از نوع مشخصاتی که Flex Hybrid ارائه خواهد داد، فاش نکرده است؛ اما توانستیم سه بریدگی لنز دوربین پشتی و نحوه‌ی عملکرد پنل آن را مشاهده کنیم.

زمانی‌که این تبلت سامسونگ کاملاً باز می‌شود، اندازه‌ی صفحه‌نمایش ۱۰٫۵ اینچی است و با فعال‌شدن ویژگی رول‌شدن از‌طریق استفاده از موتورها، ظاهراً اندازه‌ی صفحه‌نمایش به ۱۲٫۴ اینچ می‌رسد.

نسبت ابعاد Flex Hybrid در‌صورت تانشدن و رول‌شدن کامل ۱۶:۱۰ است؛ بنابراین، کاربران برای بهره‌وری بهتر، صفحه‌نمایش عمودی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

اگر فرض کنیم که این محصول روزی به‌دست مصرف‌کننده برسد، احتمالاً قیمت تبلت مجهز به این نمایشگر بسیار گران خواهد بود؛ چراکه سامسونگ طی چندین سال احتمالاً میلیون‌ها دلار برای تحقیق‌و‌توسعه هزینه کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات