شایعه: اوپو به‌زودی وارد بازار تبلت‌های اندرویدی می‌شود

پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
گزارش‌ها نشان می‌دهند که شرکت اوپو در حال ساخت تبلتی با مشخصات بالارده است تا رسما وارد بازار تبلت‌های اندرویدی شود.

در میان شرکت‌هایی که محصولات مبتنی‌بر سیستم‌عامل اندروید می‌سازند، می‌توان به فهرست بلندبالایی از برندهای چینی برخورد که محصولاتی در رده‌های سخت‌افزاری مختلف به بازار عرضه کرده‌اند. اصولا بیشتر برندهای چینی کار خود را با ساخت گوشی هوشمند شروع کردند؛ اما مدتی است که برندهای در حال رشد چینی پا را از تولید تلفن هوشمند فراتر گذاشته و به‌سمت عرضه محصولات دیگر ازجمله تبلت، گجت‌های مرتبط با حوزه سلامت، لوازم هوشمند خانگی و حتی لپ‌تاپ‌ها و لوازم جانبی کامپیوتر رفته‌اند.

در میان شرکت‌های چینی، شاهد رشد برندهای زیرمجموعه شرکت BBK Electronics هستیم که اوپو و ریلمی و ویوو را شامل می‌شود. در سال‌های گذشته، برندهای چینی به‌سمت تولید تبلت‌هایی با سخت‌افزار قدرتمند رفته‌اند و حال به‌نظر می‌رسد که اوپو نیز وارد این بازار خواهد شد. طبق گزارش GSMArena، افشاگری اطلاعاتی از تبلت در دست ساخت اوپو را منتشر کرده است که برخی از جزئیات طراحی آن را نیز دربر می‌گیرد.

آنچه در پست ویبو افشاگر قرار گرفته، تصویری به‌همراه برخی از مشخصات سخت‌افزاری تبلت در دست تولید اوپو است که مشخص می‌سازد محصول اوپو صفحه‌نمایشی ۱۲/۶ اینچی دارد. از نظر طراحی ظاهری نیز، می‌توان شباهت‌هایی میان تبلت اوپو با میت تب پرو هواوی یافت.

اوپو قصد دارد نسخه‌ای ویرایش‌شده از رابط کاربری ColorOS را به تبلت جدیدش اضافه کند. چنین اقدامی کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد؛ زیرا تفاوت‌هایی میان تبلت و گوشی هوشمند وجود دارد و شرکت‌های سازنده نیز می‌توانند از این تفاوت‌ها برای متمایزکردن تجربه کاربری برای مثال صفحه‌نمایش بزرگ‌تر تبلت‌ها استفاده کنند. درواقع، می‌توان حدس زد که تبلت اوپو از ویژگی‌های نرم‌افزاری بیشتری برخوردار باشد که یکی از آن‌ها استفاده از قابلیت‌های یا چند‌وظیفگی خواهد بود.

از ویژگی‌های دیگر نسخه ویرایش‌شده رابط کاربری ColorOS هماهنگی‌اش با داک مخصوص تبلت اوپو و برخورداری از ویجت‌های اختصاصی خواهد بود. البته توضیح بیشتری در این زمینه ارائه نشده است و نمی‌دانیم ویژگی‌های دیگری به رابط کاربری مدنظر افزوده شده است.

افشاگر یادشده در پست خود، گفته است حتی جایگاه دوربین‌های تبلت جدید اوپو با میت پد پرو هواوی یکسان است. گویا تبلت جدید اوپو از حاشیه بسیار کمی در اطراف صفحه‌نمایش برخوردار خواهد بود و نسبت صفحه‌نمایش به بدنه آن درخورتوجه استد. در‌ادامه پست ذکر شده است که تبلت جدید برند چینی امکان همگام‌سازی با دستگاه‌های مختلف ازجمله ساعت هوشمند، گوشی هوشمند، هدست و دستگاه‌های دیگر را نیز خواهد داشت تا کاربر بتواند با استفاده از محصول جدید اوپو و گجت‌هایش، اکوسیستم کوچکی را تشکیل دهد.

از دیدگاه شما کاربران زومیت با اینکه برندهای چینی در بازار گوشی‌های هوشمند موفق بوده‌اند، آیا با وجود رقبای قدرتمندی مانند شیائومی و سامسونگ و اپل، اوپو یا شرکت‌های دیگر می‌توانند در بازار تبلت‌ها جایگاه ویژه‌ای به‌دست آورند و موفق شوند؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود