شایعه: آیپدهای ۲۰۲۲ به نمایشگر OLED ساخت سامسونگ مجهز می‌شوند

شایعه: آیپدهای ۲۰۲۲ به نمایشگر OLED ساخت سامسونگ مجهز می‌شوند

گفته می‌شود اپل مشغول کار روی مدل‌های جدید آیپد مجهز به نمایشگر OLED برای عرضه در سال ۲۰۲۲ است و ظاهرا سامسونگ اصلی‌ترین تولیدکننده این نمایشگرها خواهد بود.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که سامسونگ دیسپلی ساخت پنل‌های OLED مبتنی‌بر ترانزیستورهای فیلم‌نازک اکسید پلی‌کریستالی دماپایین (LTPO) را برای استفاده در مدل‌های پرو آیفون ۱۳ آغاز کرده است. حال در گزارشی دیگر گفته شده است که شرکت کره‌ای تأمین نمایشگرهای OLED برای برخی از مدل‌های آیپد را نیز برعهده دارد.

براساس گزارش رسانه کره‌ای ETNews، اپل از سال آینده در برخی از آیپدها به‌جای نمایشگر LCD و با نور پس‌زمینه Mini-LED، از نمایشگرهای OLED (ارگانیک LED) سامسونگ بهره خواهد گرفت. گفتنی است سامسونگ صفحه‌نمایش OLED را برای ساعت‌های اپل و گوشی‌های آیفون و حتی نوار لمسی مک‌بوک موسوم به تاچ‌بار تأمین می‌کند. اکنون انتظار می‌رود غول کره‌ای پنل‌های OLED را برای آیپدهای سال آینده نیز تولید کند.

در این گزارش، آمده است که اپل و سامسونگ بر سر مباحثی همچون بازه و حجم تولید به‌توافق رسیده‌اند و ظاهرا ال‌جی نیز می‌تواند یکی از تأمین‌کنندگان نمایشگر OLED برای آیپدهای سال آینده باشد. اپل بزرگ‌ترین سازنده تبلت در جهان است و بدون شک گرفتن قرارداد ساخت نمایشگر برای آیپدها برد تجاری بزرگی برای سامسونگ دیسپلی محسوب خواهد شد.

آیپد پرو 2021 اپل مدل نقره ای نمای پشت و جلو

نسخه ۱۲٫۹ اینچی آیپد پرو که امسال عرضه شد از صفحه‌نمایش LCD با نور پس‌زمینه Mini-LED بهره می‌برد و روشنایی و نسبت کنتراست و عمیق رنگ مشکی بیشتری ارائه می‌دهد. بااین‌حال، شواهد نشان می‌دهد که نمایشگر Mini-LED در برخی از سناریوها با مشکل لک نور مواجه است. این پدیده هنگامی رخ می‌دهد که شدت روشنایی محتوا به‌حدی باشد که پیکسل‌های حسگر اشباع شوند.

این اشباع معمولا به‌صورت منطقه‌ای سفید روی تصویر ظاهر می‌شود که متناسب با شدت منبع نور است. داده‌ها از پیکسل‌های حساس به نور روی حسگر تصویر به ثبت‌های شیفت ریجستر منتقل و سپس برای پردازش روشن می‌شوند. در مناطقی که مقدار زیادی نور (فوتون) روی پیکسل دریافت می‌شود، آن‌ها به پیکسل‌ها و رجیسترهای مجاور می‌ریزند که این نور را به بیرون منتقل می‌کنند و باعث ایجاد خطوط مشهود در تصویر می‌شوند.

نمایشگرهای OLED به‌دلیل پیکسل‌های خود‌ساطع‌کننده، مشکل لک نور را ندارند؛ بنابراین، می‌توانند گزینه بسیار مناسب‌تری باشند. دراین‌میان، گزارش شده است که تمام آیپدهای عرضه‌شده در سال ۲۰۲۳ ممکن است به صفحه‌نمایش OLED مجهز باشند. این امر به سرمایه‌گذاری هنگفت و نوآوری سریع‌تر در بخش نمایشگرهای ​​OLED منجر خواهد شد و محصولات بیشتری می‌توانند از نمایشگرهای مذکور برای تبلت‌های خود و حتی لپ‌تاپ‌ها استفاده کنند. ناگفته نماند سامسونگ دیسپلی پیش‌ازاین خط‌تولید نمایشگرهای OLED را با نرخ نوسازی ۹۰ هرتز برای لپ‌تاپ‌ها راه‌اندازی کرده است.

منبع SAMMOBILE
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده