اپل احتمالا برای تأمین نمایشگر آیپد پرو 2021 با مشکل روبه‌رو است

اپل احتمالا برای تأمین نمایشگر آیپد پرو 2021 با مشکل روبه‌رو است

بلومبرگ از مشکلاتی در خط تولید پنل Mini LED که در یکی از مدل‌های آیپد پرو 2021 به‌ کار می‌رود خبر می‌دهد. این مشکلات احتمالا به عرضه‌ی محدود آیپد پرو 2021 در هفته‌های آغازین منتهی می‌شود. 

به گزارش سی‌نت، احتمالا نسل بعدی تبلت‌های سری آیپد با برخی مشکلات در زنجیره‌ی تأمین مواجه شده است. طبق این گزارش، مشکلات تولید به فناوری‌ جدید صفحه‌نمایش آیپد پرو ۲۰۲۱ (Apple iPad Pro 2021) سرایت کرده است. بلومبرگ می‌گوید این مشکلات می‌توانند به کمبود آیپد پرو 2021 به هنگام عرضه در بازار منتهی شوند.

اپل شب گذشته اعلام کرد در آخرین روز فروردین‌ماه امسال مراسم Spring Loaded را برگزار می‌کند و طبق شایعه‌ها، نسل بعدی آیپد پرو در این مراسم رونمایی می‌شود.

ظاهرا مدل بزرگ‌تر آیپد پرو 2021 که صفحه‌نمایش ۱۲٫۹ اینچ دارد، به پنل Mini LED مجهز می‌شود؛‌ اما ضعیف بودن بازده‌ تولید، روی تأمین این نوع پنل‌ اثر گذاشته است. بلومبرگ می‌گوید یکی از تولیدکنندگان پنل Mini LED اپل مجبور شده تولید را به‌طور کامل متوقف کند. اپل فعلا به درخواست رسانه‌ها برای ارائه‌ی توضیح واکنش نشان نداده است. 

بر اساس گزارش‌ها، فناوری Mini LED روشنایی و نسبت کنتراست را بهبود می‌دهد و در انحصار مدل ۱۲٫۹ اینچ آیپد پرو 2021 خواهد بود. مدل کوچک‌تر که صفحه‌نمایش ۱۱ اینچ دارد، دارای پنل Mini LED نخواهد بود و به ‌همین دلیل پیش‌بینی می‌شود در آغاز عرضه در تعداد بیشتری روانه‌ی بازار شود. حتی این امکان مطرح شده است که مدل ۱۱ اینچ آیپد پرو 2021 زودتر از مدل ۱۲٫۹ اینچ در دسترس قرار بگیرد.

گفته‌ شده است اپل می‌خواهد مدل بعدی آیپد مینی را با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر از نسل قبل معرفی کند. 

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده