آیپد پرو ۲۰۲۱ از AiP ساخت اپل برای ارائه 5G پر سرعت mmWave استفاده می‌کند

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
مطالعه 3 دقیقه
طبق اطلاعات منتشر شده، اپل در تکنولوژی ساخت AiP پیشرفت چشم‌گیری داشته است و به‌زودی استفاده از آنتن‌های 5G با فرکانس mmWave خود را در آیپد پرو وآیفون‌ها گسترش می‌دهد.

سال گذشته، اپل به‌منظور کاهش وابستگی‌اش به کوالکام و برای تأمین مودم‌های ارتباطی، بخش تولید مودم اینتل را با مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد و مجوز استفاده از تمامی تجهیزات، پتنت‌ها و ۲۲۰۰ کارمند اینتل را به‌دست آورد. از آن زمان شایعات متعددی از عرضه‌ی مودم‌های اختصاصی اپل منتشر می‌شود تا اینکه در نهایت، اپل در ماه گذشته در مراسمی موسوم به Hi Speed از چهار آیفون به‌عنوان اولین محصولات مبتنی‌بر 5G خود، رونمایی کرد و نکته‌ی جالب این است که اپل در هر ۴ آیفون از آنتن‌های ارتباطی خود به‌منظور ارائه‌ی 5G استفاده کرده است. حال بر اساس اخبار منتشرشده، این امر قرار است گسترده‌تر شود و حتی آیپد پرو را نیز در بر گیرد.

طبق اطلاعات منتشرشده از وب‌سات DigiTimes، مدل‌های پیشرفته آیپد پرو در سال آینده‌ی میلادی از 5G با فرکانس بسیار پر سرعت mmWave پشتیبانی خواهند کرد. شایعات متعدد حاکی از آن است که اپل قصد دارد سال آینده آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی و آیپد مینی ۱۱ اینچی را با نمایشگرهای مینی LED روانه‌ی بازار کند و گزارش‌های امروز، موفقیت اپل در توسعه ماژولmmWave AiP، برای استفاده در آیفون‌ و آیپد پرو در سال ۲۰۲۱ را خاطرنشان می‌کنند.

به‌گفته‌ی این منابع، خودکفایی در طراحی و توسعه ماژول‌های AiP (آنتن در پکیج)، به این معنی است که محصولات بالارده‌ی آیپد در سال ۲۰۲۱، ممکن است با فناوری موج‌های میلی‌متری (mmWave) همراه باشند و انتظار می‌رود که مدل‌های جدید آیپد باتوجه‌به ویژگی‌های پیشرفته و هزینه‌ی بالای مودم‌های 5G، با افزایش قیمت مواجه شوند.

mmWave یا موج‌های میلی‌متری، مجموعه‌ای از فرکانس‌های 5G هستند که سرعت فوق‌العاده سریع را در فواصل کوتاه به ارمغان می‌آورند؛ این ویژگی، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای مناطق متراکم شهری تبدیل کرده است. افزون‌براین، تکنولوژی 5G با فرکانس زیر ۶ گیگاهرتز نیز وجود دارد که به‌طور کلی از mmWave کند تر است؛ اما سیگنال‌های گسترده‌تر با طول موج‌های بیشتری ایجاد می‌کند که آن را برای مناطق حومه‌ای و روستایی به انتخاب بهتری تبدیل کرده است. ناگفته نماند که مدل‌های آیفون ۱۲ در ایالات متحده به‌طور انحصاری از mmWave پشتیبانی می‌کنند و انتظار می‌رود در سال آینده، به‌صورت گستره‌تری از این فناوری در آیفون‌ها استفاده شود.

منبع یادشده ادعا می‌کند که آخرین تلاش اپل در زمینه تولید ماژول‌های AiP، نشان می‌دهد که اپل به یک قدم روبه جلو برای توسعه‌ی ماژول‌های RF جلویی (RF-FEM) دست یافته است و با سرعت به سمت هدف نهایی خود به‌منظور تأمین مودم ارتباطی محصولاتش حرکت می‌کند. طبق گفته‌های مینگ-چی کو، تولید نمایشگرهای مینی LED در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و اولین آیپدهای مجهز به این نمایشگرها در نیمه‌ی نخست ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد و گفته‌های دیجی‌تایمز نیز آن را تأیید می‌کنند. بااین‌اوصاف، انتظار می‌رود که نسل آینده‌ی آیپد پرو با صفحه‌نمایش مینی LED و نسل پنجم شبکه‌ی موبایل (5G) نیمه‌ی نخست ۲۰۲۱ معرفی شوند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود