آیپد پرو مجهز به نمایشگر mini LED در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۱ از راه خواهد رسید

آیپد پرو مجهز به نمایشگر mini LED در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۱ از راه خواهد رسید

بر اساس گزارش جدید، آیپد پر ۱۲٫۹ اینچی مجهز به نمایشگر mini LED در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ رونمایی و به بازار عرضه خواهد شد.

به‌ دنبال انتشار انبوهی از شایعات در مورد نسل جدید آیپد پرو و علاقه‌ی اپل به استفاده از نمایشگر mini LED، بار دیگر جدیدترین گزارش دیجی‌تایمز، مُهر تأییدی بر این ماجرا می‌زند. شواهد نشان می‌دهد که اپل زنجیره‌ی تأمین خود را متحول کرده است و از این پس شرکای جدیدی در تأمین محصولات آن نقش خواهند داشت.

طبق گزارش یادشده، اپل زنجیره‌ی تأمین محصولاتش را برای تهیه‌ی نمایشگر و پنل‌ لمسی متنوع کرده است و BOE (شرکتی چینی تولیدکننده‌ی نمایشگر)، تأمین درصدی از پنل‌های OLED مورد استفاده در آیفون را بر عهده خواهند گرفت و GIS صفحه‌های حساس به لمس را برای آیفون و آیپد تأمین خواهد کرد.

به نقل از منابع آگاه به زنجیره‌ی تأمین، GIS در بازه‌ی زمانی ماه آگوست و نوامبر ۲۰۲۰ (مهر تا آذر ۱۳۹۹)، ۲٫۱۹۸ میلیارد دلار تایوان (۷۶٫۳ میلیون دلار آمریکا) و ۱٫۴۲۱ میلیارد دلار تایوان به‌واسطه‌ی شرکت‌های تابعه‌ در شهر چنگدو چین سرمایه‌گذاری کرده است. پیش‌بینی می‌شود بودجه‌ی یادشده برای توسعه‌ی ظرفیت تولید ماژول‌ لمسی یکپارچه‌ی برای آیپد مورد استفاده قرار بگیرد و از قرار معلوم، ۷۵۳ میلیون دلار NT (نماد پول تایوان) دیگر برای بهبود اتوماسیون خط تولید به این سرمایه‌گذاری تزریق خواهد شد. با استناد به گفته‌ی منابع، شرکت‌های تابعه در حال حاضر تولید ماژول‌ لمسی یکپارچه را برای آیپد و مک‌بوک (احتمالا تاچ بار) آغاز کرده‌اند.

اعتقاد بر این است که علاوه‌ بر گوشی‌های آیفون، GIS صفحه‌های حساس به لمس یکپارچه‌ای برای استفاده در نمایشگرهای دارای نور پس‌زمینه miniLED با اندازه ۱۲٫۹ اینچی آیپد پرو در نظر گرفته باشد. انتظار می‌رود آیپد مذکور در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار شود. غول دنیای فناوری مدتی است قصد دارد صفحه‌نمایش‌ سنتی با نور پس‌زمینه LED آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی را کنار بگذارد و از تکنولوژی نور پس‌زمینه‌ی mini LED استفاده کند.

نور پس‌زمینه‌ی mini LED همان‌طورکه از نامش مشخص است، از LED-های بسیار کوچکی تشکیل شده است. تفاوت اصلی mini LED با نمایشگرهای سنتی LED در تعداد منابع نور پس‌زمینه‌ دیده می‌شود. به‌طور خلاصه، نمایشگرهای سنتی برای نوردهی به چندصد LED نیاز دارند؛ درحالی‌که نمایشگرهای mini LED با توجه ‌به کاهش ابعاد، می‌توانند هزاران LED در خود جای دهند. با این اوصاف، نمایشگرهای یادشده کنتراست و روشنایی بیشتر و رنگ سیاه عمیق‌تر به ‌ارمغان می‌آورند. این نمایشگرها از نوع LCD هستند؛ اما ویژگی‌های صفحه‌نمایش ‌OLED را با قیمت ارزان‌تری ارائه می‌دهند.

تاکنون، اخبار ضدونقیضی از نسل بعدی آیپد پرو منتشر شده است. برای مثال، تحلیلگر نام‌آشنای محصلات اپل، مینگ-چی کو، بر این باور است که آیپد پرو مجهز به نمایشگر مینی mini LED در اواخر نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی خواهند شد؛ اما گزارش امروز دیجی‌تایمز حاکی از آن است که اولین محموله از نسل جدید آیپد پرو در در ابتدای نیمه‌ی نخست ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار خواهد شد.

ماه گذشته، وب‌سایت کره‌ای The Elec گزارش داد که اپل قصد دارد دسته‌ای جدید از آیپد پرو با نمایشگر OLED را در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ عرضه کند و سامسونگ و ال‌جی توسعه و آزمون‌و‌خطای این نوع نمایشگر را آغاز کرده‌اند؛ البته باید به این نکته اشاره کرد بسیاری از منابع و تحلیل‌گران این گزارش را رد کرده‌اند؛ زیرا بر اساس شایعات، اپل قصد دارد حداقل یک مدل آیپد پرو با نور پس‌زمینه mini LED را در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ رونمایی کند؛ از این‌رو بعید است در بازه‌ی زمانی کوتاهی دوباره فناوری صفحه‌نمایش آیپد را تغییر بدهد و از نمایشگر OLED استفاده کند.

منبع Macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده