قیمت تبلت Surface مایکروسافت: ۵۹۹ دلار مدل Win RT و ۹۹۹ دلار مدل Win 8 Pro

یک‌شنبه ۴ تیر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۹
مطالعه 2 دقیقه
روز گذشته یک منبع نزدیک به مایکروسافت قیمت تبلت‌های Surface این شرکت را اعلام کرد: مدل ویندوز RT با پردازنده Tegraحدود ۵۹۹ دلار و مدل Ivy Bridge با Windows 8 Pro حدود ۹۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. اما آیا این قیمت‌ها به همراه کاور و کی‌برد و تاچ‌پد جذاب این محصول هستند یا صرفا خود تبلت اینگونه قیمت‌گذاری شده است؟

چند روز پیش شواهد حاکی از آن بودند که مدل RT بیش از ۵۹۹ دلار و مدل قوی‌تر مبتنی بر پردازنده اینتل حداقل ۷۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. اما اطلاعات موثقی که The Next Webاز یک منبع نزدیک به مایکروسافت بدست آورده، قیمت ۵۹۹ دلار نسخه RT و حدود هزار دلار نسخه Ivy Bridge را تایید می‌کند.

این قیمت‌ها را به سختی می‌توان با سخنان پانوس پانای، مدیر کل Microsoft Surface در مراسم معرفی که ابتدای هفته گذشته برگزار شد مقایسه کرد. پانای گفت که مدل ویندوز RT در دو نوع ۳۲ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایتی، قیمتی در حد و اندازه تبلت‌های ARM دیگر خواهد داشت. ما فکر می‌کنیم (اما مطمئن نیستیم) که قیمت ۵۹۹ دلار مربوط به مدل ۳۲ گیگابایتی است.

بنا به گزارشی که روز گذشته در بخش نکته‌های Bloomberg آمده بود، مدل‌های اولیه فقط ارتباط WiFi خواهند داشت و قیمت‌شان در حدود iPad WiFi 32GB خواهد بود. اما ویژگی‌های Surface، به خصوص نمایشگر ۱۳۶۶ در ۷۶۸ در مقایسه با نمایشگر رتینا iPad، آن را به عنوان گزینه‌ای در این حدود قیمت جذاب نمی‌کند. همچنین قیمت آن از Galaxy Tab 2 10.1 و سایر تبلت‌های ARM که در رنج قیمت ۳۹۹ دلار هستند، خیلی بیشتر است.

در صورتی که این قیمت شامل کاور کی‌برد باشد، ممکن است بتوان تفاوت قیمت زیاد آن با رقبا را درک کرد. صفحه «درباره» مایکروسافت برای Surface به طور مشخص این موضوع را نشان می‌دهد و در آن نوشته که «Surface با یک استند جانبی و یک کاور حساس به فشار که در عین حال دارای یک صفحه کلید کامل و یک ترک‌پد با ضخامت ۳ میلی‌متر می‌باشد، ارائه می‌شود.»

در همان رویداد هفته گذشته، مایکروسافت گفت که Surface ویندوز ۸ پرو ۹۰ روز پس از نسخه RT عرضه خواهد شد و قیمت آن در رنج قیمت نسل دوم اولترابوک‌ها خواهد بود. البته قیمت ۹۹۹ دلار آن، این محصول را کمی بالاتر از رنج قیمت بسیاری از اولترابوک‌ها و در حوزه قیمت مک‌بوک ایر قرار خواهد داد.

The Next Web معتقدیم این قیمت‌ها در حال حاضر کاملا دقیق هستند اما از آن جا که مایکروسافت این تبلت‌ها را خیلی زود معرفی نموده است و همچنین با توجه به آن که گوگل احتمالا هفته آینده تبلت خود را معرفی می‌کند، معلوم نیست که در آینده قیمت محصول مایکروسافت تغییر کند یا روی همین قیمت‌ها باقی بماند. این موضوع می‌تواند دستان مایکروسافت را در قیمت گذاری کمی ببندد اما فعلا این قیمت‌ها آن چیزی است که تقریبا در صحت آنها شکی نیست.

شما قیمت‌ تبلت Surface مایکروسافت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود