عکس خارق العاده از سحابی کارینا که با دوربین 268 مگاپیکسلی گرفته شده است

عکس خارق العاده از سحابی کارینا که با دوربین 268 مگاپیکسلی گرفته شده است

کافی است یک تلسکوپ تمام عیار را با دوربین 268 مگاپیکسلی ترکیب کنید و به سمت آسمان نشانه روید و سپس کمی محاسبات نجومی را نیز چاشنی آن کنید تا عکس خارق‌العاده‌ای از سحابی کارینا و شبیه آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید خلق شود. این دقیقاً همان توضیحی است که رئیس رصدخانه جنوب اروپا در شیلی مطرح کرده است، جزئیات بیشتر به همراه لینک دانلود تصویر با رزولشن بسیار بالا را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

این اولین تصویری نیست که توسط رصدخانه جنوب اروپا، منتشر می‌شود، پیش از این نیز یک عکس 9 گیگاپیکسلی از راه شیری منتشر شده بود که از ترکیب هزاران عکس گرفته شده توسط تلسکوپ‌های همین رصد خانه ایجاد شده بود.

سحابی کارینا، سحاب بزرگی است که توسط چندین ستاره احاطه شده است، دو مجموعه بزرگ از ستارگان با نام‌های Eta Carinae و HD 93129A از راه شیری نیز در این سحابی وجود دارند.

حال این رصدخانه به کمک تلسکوپ 2.6 متری VLT به همراه دوربین 268 مگاپیکسلی OmegaCAM توانسته عکس فوق‌العاده بزرگی را از سحابی کارینت ضبط کند که تماشای آن لذت بخش است.

براساس اعلام رصدخانه جنوب اروپا تلسکوپ این رصدخانه، بزرگ‌ترین در دنیا است که برای بررسی آسمان در محدود تشعشع الکترومغناطیسی چشم انسان استفاده می‌شود.

برای مشاهده عکس در رزولوشن بسیار بالا به وب سایت رسمی رصدخانه شیلی مراجعه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده