ناسا یک کاوشگر دیگر را در سال 2020 به مریخ می‌فرستد

ناسا یک کاوشگر دیگر را در سال 2020 به مریخ می‌فرستد

ناسا رسما از برنامه تازه‌اش برای یک کاوشگر دیگر در مریخ خبر داد، آنها در حال ساخت ربات کاوشگر کنجکاوی جدیدی هستند که قرار است در سال 2020 به سیاره سرخ پرتاب شود. یکی از مدیران ناسا در این باره گفت، در ماموریت دوم کاوشگر، ما مطمئن خواهیم شد که امریکا در زمینه اکتشافات مریخ همچنان پیشرو باقی خواهند ماند، اما هدف اصلی ما از این ماموریت گام بزرگ رو به جلو برای فراهم سازی بستر ارسال انسان به مریخ در دهه 2030 است.

به این ترتیب ناسا ماموریت‌های تازه‌ای را برای کاوشگر مریخ در آینده برنامه ریزی کرده است. طی سال‌های اخیر، آژانس فضایی امریکا، سیاره سرخ را از جنبه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار داده است و سطح و پوشش زمین، جو و آب و هوا و همچنین محیط داخلی این سیاره را به بوته آزمایش گذاشته است.

ناسا اعلام کرده که ماموریت اصلی کاوشگر جدید براساس نیازهای «لابراتور علمی مریخ» تعیین خواهد شد، اما هنوز دقیقا اهداف آنها اعلام نشده است.

ناسا در 6 آگوست امسال توانست با موفقیت کاوشگر کنجکاوی را برروی سطح مریخ بنشاند و این کاوشگر از آن زمان تا به امروز اطلاعات با ارزشی نظیر عدم وجود هر گونه نشانه از حیات در مریخ را گزارش کرده است. او حتی از خود یک عکس پورتره گرفت و چندین عکس 360 درجه از تصاویر ارسالی این کاوشگر از سیاره سرخ ساخته شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده