اسپیس‌ایکس یک نود اتریوم را به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد

یک‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
مطالعه 2 دقیقه
شرکت سنگاپوری اسپیس‌چین پروژه‌ی ارسال یک نود اتریوم به فضا را با کمک اسپیس ایکس اجرایی کرد.
تبلیغات

مؤسسه‌ی فعال در حوزه‌ی رمزنگاری با نام اسپیس‌چین، با انتشار توییتی اعلام کرد که در همکاری با شرکت حمل‌و‌نقل فضایی اسپیس ایکس یک نود از شبکه‌ی اتریوم را به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) فرستاده است.

نکسوس که یک کلاینت از اسپیس‌چین است، نصب و راه‌اندازی نود اتریوم را برای ایستگاه فضایی فراهم خواهد کرد. شرکت سنگاپوری اسپیس‌چین علاوه‌ بر خدمات Space-as-a-service، برای کسب‌وکارهایی که قصد دارند رمزنگاری و فعالیت‌های مبتنی بر بلاک چین در فضا را دنبال کنند پروتکل‌ها و شبکه‌های بلاک چین را ارائه می‌کند.

 شاید این اهداف برای عده‌ای جوک‌های آینده‌نگرانه به‌ نظر برسد؛ اما اسپیس‌چین درباره‌ی اهدافش کاملا جدی است. این شرکت فرایند پرتاب CRS-22 را که حامل نود اتریوم بود، به‌صورت زنده پخش کرد.

اسپیس‌چین در توضیح عملیات پرتاب و نصب نودها گفت:

نودهای اتریوم توسط راکت اسپیس ایکس فالکون ۹ به فضا فرستاده می‌شوند و روی ماهواره‌ی YAM-2 نصب خواهند شد. این مأموریت توسط لافت اربیتال اجرا خواهد شد. به اعتقاد آن‌ها این انتقال به امنیت بیشتر اتریوم و  گستردگی آن کمک شایانی می‌کند.

بنابر گزارش TweakTown، نود اتریوم ارسالی توسط فالکون ۹ اسپیس ایکس، چهارمین محموله‌ی بلاک چین است که به فضا پرتاب شده. گفته می‌شود این عملیات «نمایش ادغام فناوری اتریوم در سخت‌افزار روی ایستگاه فضایی بین‌المللی است.»

اما چرا باید این کار انجام می‌شد؟ طبق بیانیه‌ی اسپیس‌چین، نود فضایی امنیت کلی شبکه اتریوم را بسیار بالا می‌برد و به کاربران امکان می‌دهد که پراستفاده‌ترین بلاک چین دنیا را به‌صورت کاملا خصوصی، خودکفا و مطمئن به‌ کار گیرند. عده‌ای از کارشناسان معتقدند این عملیات نقطه‌ی آغاز عصر جدیدی برای استفاده‌ی گسترده‌تر از بلاک چین است.

این آخرین محموله‌ی بلاک چینی اسپیس ایکس نخواهد بود. این شرکت تا پایان ماه جاری راکت فالکون ۹ را برای سفر دیگری به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی برای حمل سه نود دیگر از شرکت‌های رمزنگاری Biteeu،اDivine و Nexus به فضا خواهد فرستاد. پیش‌تر ایلان ماسک اعلام کرده بود که اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲ دوج کوین را به ماه خواهد برد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی ارسال نود اتریوم به فضا چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات