کاوشگر Curiosity با موفقیت به سطح مریخ نشست و اولین تصویر را به زمین ارسال کرد

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
کاوشگر Curosity به سلامت برروی سطح مریخ نشست و حالا این آزمایشگاه تمام عیار در حال جمع‌آوری اطلاعات از سطح این سیاره و مخابره آنها به زمین است. ناسا در همین راستا اولین تصاویر مخابره شده توسط این کاوشگر را منتشر کرده است. در ادامه مطلب لینک به صفحه این تصاویر به همراه ویدیو لحظه فرود کاوشگر Curiosity را مشاهده خواهید کرد.

ناسا در این باره گفت:

هرچند چرخ‌های Curiosity برروی سطح مریخ قرار گرفته و این کاوشگر اولین تصاویر را نیز به زمین مخابره کرده اما ناسا هنوز مطمئن نیست که تمام قسمت‌های آن به خوبی کار کنند. ولی به هر حال به زودی شاهد اطلاعات ارزشمند و تصاویر خارق‌العاده‌ای از مریخ خواهیم بود.

برای مشاهده اولین تصاویر مخابره شده از مریخ به زمین به وب سایت ناسا مراجعه کنید.

ویدیو لحظه فرود کاوشگر Curiosity به سطح مریخ:

سفر این کاوشگر ۳۶ هفته به طول انجامید و Curiosity بیش از ۵۶۶ میلیون کیلومتر را طی کرد. کاوشگر Curiosity نهایتا در ساعت ۱۰:۰۲ به وقت تهران برروی سطح مریخ نشست. هیجان‌انگیزترین بخش این سفر قسمت آخر آن بوده که ناسا نام «هفت دقیقه از وحشت» را روی آن گذاشته و مربوط به فرود کاوشگر برروی سطح مریخ است. ناسا به دلیل جاذبه و شرایط آب‌و هوایی متفاوت مریخ با آزمایشگاه‌های شبیه ساز این مجموعه برروی زمین، احتمال بروز مشکلات مختلف را در زمان فرود کاوشگر بسیار محتمل می‌دانست. اما در نهایت کاوشگر به سلامت برروی سطح زمین نشسته است و حالا آماده جمع‌آوری اطلاعاتی است که انسان مدت‌هاست به دنبال آن‌ها می‌باشد.

ناسا برای پروژه کاوشگر Curiosity مریخ بیش از ۲.۵ میلیارد دلار هزینه کرده است.

مطالب مشابه

نظرات