ناسا با استفاده از «لپ تاپ شیمیایی» به جستجوی حیات در دیگر سیارات خواهد پرداخت

ناسا با استفاده از «لپ تاپ شیمیایی» به جستجوی حیات در دیگر سیارات خواهد پرداخت

کاوشگران امروزی ناسا تنها قادر هستند که نشانه‌هایی احتمالی از حیات در دیگر سیارات را پیدا کنند و از تشخیص دقیق امکان وجود زندگی در خارج از زمین بی‌بهره هستند. ناسا به تازگی دستگاهی را اختراع کرده است که قادر است این کار را انجام دهد. با زومیت همراه باشید.

جدیدترین ساخته‌ی دست مهندسان ناسا یک لپ تاپ شیمیایی است که قادر است آمینواسید و اسیدهای چرب (عناصر جداناپذیر حیات) را تشخیص دهد. این دستگاه  با کمک باتری کار خواهد کرد و به یک مایع مخصوص برای انجام آزمایشاتش روی نمونه‌ها نیاز دارد. شیوه‌ی کار این لپ تاپ مانند یک دستگاه قهوه‌ساز است که با استفاده از آب داغ، قهوه را از پودر قهوه‌ی آسیاب شده استخراج می‌کند.

این لپ‌تاپ راه درازی را برای انجام آزمایشات اصلی خودش خواهد داشت؛ چرا که تا سال ۲۰۲۱ هیچ کاوشگر دیگری بر روی مریخ فرود نخواهد آمد. سفر به سیارات دیگری که امکان پیداشدن حیات در آنها وجود دارد مانند قمر مشتری (اروپا) و قمر زحل (انسلادوس) به این زودی‌ها نخواهد بود. البته این ابزار تا روزی که بتواند روی دیگر سیارات کار کند می‌تواند در زمین مورد استفاده قرار گیرد. از این اختراع در انجام تست‌های محیط زیستی یا در شرکت‌های داروسازی می‌توان بهره برد. حتی اگر این لپ‌تاپ شیمیایی نتواند در ماموریت‌های زمینی خودش موفق ظاهر شود، باز هم امید انسان‌ها به پیدا کردن حیات در دیگر سیارات توسط این محصول زنده خواهد ماند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید