۷ میلیارد سال بعد، آسمان شب چگونه خواهد بود؟

یک‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۱
مطالعه 3 دقیقه
آسمان شب همیشه برای علاقه‌مندان به علم نجوم و عکاسان جذاب بوده است. کمپ‌های کویری که با اهداف مختلف در همه جای دنیا بر پا می‌شوند کم نیستند. دانشمندان ناسا به تازگی اعلام کرده‌اند که از برخورد کهکشان اندرومدا با کهکشان راه شیری در آینده دور مطمئن شده‌اند. اگر این اتفاق رخ دهد در آسمان شب چه خواهیم دید؟ دوست دارید بدانید؟ با ما همراه باشید تا تصاویر منتشر شده توسط ناسا که مربوط به آسمان شب تا ۷ میلیارد سال بعد هستند را مشاهده کنید.
تبلیغات

ستاره‌شناسان ناسا امروز اعلام کردند که مطمئنند برخورد کهکشان ما با کهکشان آندرومدا، نزدیک‌ترین کهکشان مارپیچی به راه‌شیری اجتناب‌ناپذیر است. اما نگران نباشید، تا حدود ۳.۵ میلیارد سال بعد این اتفاق نخواهد افتاد. نکته جالب آن است که این برخورد شکل و شمایل آسمان شب زمین را به شدت تغییر خواهد داد.

ستاره‌شناسان یک سری تصویر طراحی شده را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد عکاسان آینده وقتی دوربین‌هایشان را به سمت آسمان می‌گیرند، چه چیزی را ثبت خواهند کرد.

به عنوان مرجعی برای مقایسه، تصویر فعلی آسمان شب را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید:

0 mini

طی حدود ۳.۷۵ میلیارد سال، آندرومدا به قدری به ما نزدیک می‌شود که آسمان شب را تحت قلمرو خود در خواهد آورد:

آسمان شب در ۳.۵ میلیارد سال بعد

وقتی دو کهکشان به هم برخورد می‌کنند، آسمان پر از «آتش بازی ستاره‌ها» می‌شود (شکل‌گیری ستاره‌های جدید):

برخورد کهکشان ها

طی ۴ میلیارد سال دو کهکشان شروع به پیچیدن به دور هم می‌کنند:

4 mini

حدودا ۷ میلیارد سال بعد، همه چیز آرام خواهد شد. دو کهکشان یک کهکشان بسیار بزرگ بیضوی شکل را با یک هسته درخشان تشکیل می‌دهند که آسمان شب را پر می‌کند:

آسمان شب ۷ میلیارد سال بعد
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات