مریخ نورد Curiosity در تلاش برای نمونه برداری از آب روی مریخ

مریخ نورد Curiosity در تلاش برای نمونه برداری از آب روی مریخ

دانشمندان در گذشته شواهدی از وجود آب روی سیاره مریخ پیدا کرده‌ بودند. ناسا اعلام کرده که پس از شناسایی این شواهد در تلاش برای پیدا کردن این آب و نگاه نزدیک‌تر به آن بوده‌اند. مریخ نورد Curiosity توانسته به امید پیدا کردن آب به یک شیب که در اطراف دهانه گیل مریخ وجود دارد نزدیک شود. با زومیت همراه باشید.

مریخ نورد Curiosity در ابتدا با دوربین خود تصویر بزرگی ثبت می‌کند تا شواهدی از آب در آن مکان را تایید کند. اگر چنین چیزی وجود داشت، این ماشین به آن محل می‌رود تا نمونه‌های موجود را ثبت کند. ناسا در تلاش است تا این تصاویر مربوط به آب روی مریخ را حداکثر تا یک سال دیگر به ثبت برساند.

بنابراین برای دریافت تصاویر جدید از آب‌های روی مریخ نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانیم. البته این موضوع به این معنی نیست که مریخ نورد Curiosity شواهدی از زندگی روی سیاره سرخ را پیدا خواهد کرد.

مریخ

رگه‌های احتمالی از آب روی مریخ در سراشیبی دهانه گیل

شرایط سختی که روی مریخ وجود دارد (از جمله اشعه‌های شدید) مانع از این موضوع می‌شود و نمی‌توان از آن به عنوان یک نشانه از زندگی روی زمین اشاره کرد.

به جای آن، این ماموریت می‌تواند به عنوان یک مرحله رو به جلو برای کاوش سطح مریخ باشد. بررسی آب موجود در مریخ می‌تواند به برنامه‌های ماموریتی برای پیدا کردن شواهد زندگی کمک کننده باشند، بنابراین یک سفر کوتاه و موفقیت آمیز می‌تواند به یافته‌هایی بزرگ‌تر و بهتر ختم شود.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده