ناسا طوفان های شنی سطح مریخ را پیش بینی می‌کند

ناسا طوفان های شنی سطح مریخ را پیش بینی می‌کند

ناسا به عنوان بزرگ‌ترین سازمان فضایی جهان، در حال انجام آزمایشات مختلف برای فرستادن افراد به سطح کره‌ی مریخ است. این سازمان به تازگی موفق به ترسیم نقشه‌های مناطق طوفانی این سیاره شده که به کمک آنها می‌تواند طوفان‌های خطرناک این سیاره را پیش‌بینی کرده تا بهترین مناطق را برای فرود فضانوردان انتخاب کند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

ناسا به عنوان بزرگ‌ترین سازمان فضایی جهان، پروژه‌های متعددی برای ارسال افراد به کره‌ی مریخ دارد. به منظور انجام چنین پروژه‌هایی، این سازمان باید بتواند شرایط جوی و آب و هوایی مناطق فرود افراد را پیش‌بینی کند تا از وقوع حوادث ناخواسته جلوگیری شود. این سازمان یک قدم به پیش‌بینی شرایط آب و هوایی نزدیک‌تر شده است و توانسته ساختار مناطق طوفانی این سیاره را ترسیم کند.

طبق خبرهای منتشر شده، ناسا با مطالعه‌ی اطلاعات دمایی مدارگردهای مریخ توانسته است ساختاری را ترسیم کند. از آنجا که دما در مناطق طوفان شنی در این سیاره، بیش از سایر مناطق است، با مطالعه‌ی این ساختار دمایی می‌توان مناطق طوفانی مریخ را شناسایی کرد.

البته این مطالعات هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد. به علاوه این اطلاعات برای پیش‌بینی طوفان‌هایی که در ارتفاعات پایین اتفاق می‌افتد و تاثیری بر مدارگردهای مریخ ندارند، مفید نیستند. اگر ناسا بتواند این راه حل جدید را بهبود ببخشد و توسعه‌ی آن را کامل کند، می‌تواند در سفرهای آتی فضانوردان، بهترین مکان را برای فرود آنها پیشنهاد دهد.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده