انتقال تاریخچه چت واتساپ ازطریق کد QR امکان‌پذیر می‌شود

پنج‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
کانال های واتساپ
اطلاعات نسخه‌ی آزمایشی واتساپ نشان می‌دهد انتقال آسان تاریخچه‌های چت‌ها ازطریق اسکن کد QR، به‌زودی دردسترس کاربران این پیام‌رسان قرار خواهد گرفت.
تبلیغات

طبق گزارشی جدید، واتساپ درحال توسعه‌ی قابلیت جدیدی است که انتقال آسان سابقه‌ی چت‌ها را از گوشی قدیمی به گوشی جدید فراهم می‌کند. این ویژگی کاربردی فعلاً در فاز آزمایش قرار دارد و برای برخی از کاربران نسخه‌ی بتای اندروید واتساپ و ازطریق برنامه‌ی Google Play Beta Program ارائه شده است.

طبق اطلاعاتی که سایت WABetaInfo از نسخه‌ی ۲٫۲۴٫۱۳٫۶ بتای واتساپ اندروید به‌دست آورده است به‌نظر می‌رسد این شرکت درحال آماده‌سازی قابلیت جدید مبتنی‌بر کد QR است که انتقال تاریخچه‌ی چت‌ها را از دستگاه قدیمی به دستگاه‌ جدید آسان‌تر می‌کند. با این قابلیت، دیگر نیازی به ایجاد نسخه‌ی پشتیبان‌ از سوابق گفت‌وگوها در سرویس‌های ابری مانند گوگل درایو یا آی‌کلاد نخواهید داشت.

قابلیت انتقال سوابق چت های واتساپ با اسکن کد QR

باتوجه‌به ماهیت نسخه‌ی بتای واتساپ، جزئیات دقیق قابلیت انتقال سوابق چت‌ها با QR هنوز مشخص نیست، اما به‌نظر می‌رسد این فرایند با اسکن کردن کد QR به‌صورت خودکار آغاز می‌شود. همچنین، این احتمال وجود دارد که بتوان از روش مذکور برای انتقال چت‌ها بین پلتفرم‌های مختلف نیز استفاده کرد.

انتظار می‌رود پس‌از پایان دوره‌ی آزمایشی قابلیت انتقال سوابق چت‌های واتساپ با اسکن کد QR، این ویژگی دردسترس عموم کاربران قرار گیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات