با App Lock برنامه‌های آیفون را در صفحه اصلی پنهان کنید

شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
هوم اسکرین آیفون ۱۴ پرو
به‌لطف نرم‌افزار App Lock می‌توانید هر اپلیکیشنی را در آیفون پنهان کنید.
تبلیغات

سیستم‌عامل iOS امکاناتی برای قفل‌کردن برنامه‌ها با فیس آی‌دی و تاچ آی‌دی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد اما همه‌ی اپلیکیشن‌ها از این ویژگی بهره نمی‌برند و راهکاری برای مخفی‌سازی کامل آن‌ها روی گوشی آیفون وجود ندارد.

برنامه‌ی ساده‌ای به‌ نام App Lock به کاربران اجازه می‌دهد هر اپلیکیشنی را روی گوشی و تبلت اپل مخفی و از آن‌ها محافظت کنند.

App Lock، ویژگی جالب دیگری نیز دارد: امکان قفل برنامه‌ها با فیس‌ آی‌دی یا تاچ آی‌دی. این اپلیکیشن به‌جای استفاده از تغییرات پیچیده یا ترفندهای عجیب، از API داخلی iOS موسوم‌به Screen Time برای کنترل دسترسی به برنامه‌ها و تنظیمات سیستم بهره می‌برد.

برنامه App lock برای مخفی سازی اپلیکیشن های ios

هنگامی‌که App Lock را باز کنید، فهرستی از همه‌ی اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی آیفون یا آیپد را مشاهده خواهید کرد. App Lock درست مثل تنظیمات Screen Time، اپلیکیشن‌های شما را بر اساس دسته‌بندی نمایش می‌دهد و می‌توانید چندین برنامه را به‌طور هم‌زمان و با روشی آسان‌تر مخفی کنید.

اولین تب برنامه‌ها در App Lock به کاربر اجازه می‌دهد برنامه‌های خود را با روش‌های بیومتریک قفل کند و تب دوم با عنوان Conceal، اپلیکیشن‌های انتخابی کاربر را به‌طور کامل از صفحه‌ی اصلی مخفی می‌کند. درنهایت پس‌از انتخاب اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهید قفل یا مخفی شوند باید روی Start ضربه بزنید.

برنامه App lock برای مخفی سازی اپلیکیشن های ios

9to5Mac می‌نویسد یکی از مزیت‌های اصلی App Lock نسبت‌به تنظیمات پیش‌فرض Screen Time، کاربریِ آسان‌تر است. Screen Time کاربر را مجبور می‌کند قبل‌از قفل برنامه‌ها، محدودیت زمانی برای آن‌ها تعیین کند درحالی‌که App Lock، اپلیکیشن‌ها را به‌طور لحظه‌ای قفل می‌کند.

برای دسترسی یا نمایش مجدد اپلیکیشن‌ها باید قفل آن‌ها را باز کنید؛ این کار ازطریق ارائه‌ی کد پین محافظ، تاچ آی‌دی یا فیس آی‌دی انجام می‌شود.

App Lock همچنین گزینه‌های پیشرفته‌ای برای مسدودسازی نصب و حذف اپلیکیشن‌ها، غیرفعال‌سازی خریدهای درون‌برنامه‌ای و محدود کردن تغییرات در تنظیمات iOS ارائه می‌دهد.

App Lock به‌صورت رایگان دردسترس قرار دارد اما برای استفاده از همه‌ی ویژگی‌های این اپلیکیشن باید اشتراک خریداری کنید. برای استفاده از App Lock، آیفون یا آیپد شما باید به‌ترتیب به iOS 16 و iPadOS 16 به بالا آپدیت شده باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات