واتساپ حالا پیام‌رسان امن‌تری است؛ اما به‌صورت آزمایشی

سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
مطالعه 1 دقیقه
لوگوی واتساپ روی آیفون
کاربران آیفون به‌زودی می‌توانند به‌جای استفاده از رمز عبور برای واتساپ، از قابلیت Passkey استفاده کنند.
تبلیغات

سال گذشته واتساپ اعلام کرد که کاربران می‌توانند Passkey را جایگزین رمز‌های عبور سنتی کنند، اما قابلیت مورد بحث را فقط برای کاربران اندرویدی منتشر کرد. متا قصد دارد Passkey را در اختیار کاربران انواع گوشی آیفون نیز قرار بدهد.

به‌گزارش WABetaInfo، جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ iOS اکنون از یک منوی جدید برای تنظیم Passkey بهره می‌برد. قابلیت یادشده هنوز فعال نشده است، اما به‌زودی در دسترس کاربران نسخه‌ی بتا قرار خواهد گرفت.

سیستم Passkey که توسط اتحادیه‌ی FIDO و با همکاری شرکت‌های بزرگی نظیر اپل، گوگل و مایکروسافت توسعه داده شده است، کاربران را قادر می‌سازد تا رمز‌های عبور سنتی را با روش‌های امن‌تری مانند تشخیص چهره یا اثر انگشت جایگزین کنند.

به‌روزرسانی نوامبر ۲۰۲۳ (آبان و آذر ۱۴۰۲) واتساپ به کاربران اجازه می‌داد تا با استفاده از ایمیل احراز هویت کنند. از طرفی متا در حال توسعه‌ی قابلیت جدیدی است تا کاربران بتوانند به‌جای شماره تلفن، نام کاربری خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. تمامی این قابلیت‌ها امنیت واتساپ را افزایش می‌دهند.

کاربران iOS 16 می‌توانند در سافاری و iCloud Keychain از قابلیت Passkey استفاده کنند، اما از iOS 17 به‌ بعد این ویژگی به برنامه‌های متفرقه نیز سرایت پیدا می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات