حذف پس‌زمینه تصاویر در نسخه آزمایشی Microsoft Paint امکان‌پذیر شد

جمعه ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
قابلیت حذف پس زمینه در مایکروسافت پینت
نسخه‌ی آزمایشی جدید Paint، قابلیت حذف پس‌زمینه را به این نرم‌افزار اضافه می‌کند. حذف پس‌زمینه با یک کلیک انجام می‌شود.
تبلیغات

مایکروسافت در حال آزمودن ابزار جدیدی در نرم‌افزار Paint است که حذف پس‌زمینه‌ی عکس‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. این قابلیت جدید در دسترس کاربران اینسایدر کانال‌های Canary و Dev (نسخه‌ی ۱۱٫۲۳۰۶٫۳۰٫۰) قرار گرفته است و حذف پس‌زمینه را با یک کلیک ممکن می‌کند.

بر اساس بیانیه‌ی مایکروسافت، گزینه‌ی حذف پس‌زمینه در سمت چپ نوار ابزار Paint قرار دارد. پس از باز کردن عکس در Paint و کلیک روی گزینه‌ی موردبحث، این نرم‌افزار سوژه‌ی اصلی تصویر را تشخیص می‌دهد و پس‌زمینه را حذف می‌کند. کاربر می‌تواند به‌صورت دستی بخشی از پس‌زمینه را انتخاب و حذف کند.

اضافه‌کردن قابلیت حذف پس‌زمینه به Paint، این نرم‌افزار را کاربردی‌تر می‌کند. Paint برای کارهای ساده‌ای مثل کراپ، تغییر ابعاد و چرخاندن عکس کاربرد دارد و حذف پس‌زمینه قطعاً مورداستقبال قرار می‌گیرد.

قابلیت حذف پس‌زمینه افزون‌بر فتوشاپ در نرم‌افزارهای دیگری مثل Canva نیز ارائه می‌شود؛ اما در Canva برای دسترسی به این قابلیت باید نسخه‌ی اشتراکی را خریداری کنید. همچنین برای استفاده از قابلیت حذف پس‌زمینه‌ی ادوبی اکسپرس باید حساب کاربری بسازید.

برخی از شایعه‌ها می‌گویند مایکروسافت قصد دارد ابزار تبدیل متن به عکس را نیز به Paint اضافه کند. مشخص نیست که تغییرات جدید چه زمانی به‌صورت گسترده اعمال خواهند شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات