با بهترین ماشین حساب های اندروید برای انواع محاسبات آشنا شوید

جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
مطالعه 8 دقیقه
اطلاع در مورد بهترین ماشین حساب های اندروید برای هر کسی که با مسائل طولانی و خیلی پیچیده سروکار دارد، نجات‌بخش است.
تبلیغات

بااینکه گوشی‌های اندرویدی به‌طور پیش‌فرض ماشین حساب دارند؛ اما بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند از اپ‌های شخص ثالث که امکانات بیشتری دارند، استفاده کنند. این اپ‌های پیشرفته همه چیز را از ریاضی پایه گرفته تا جبر، حساب دیفرانسیل و انتگرال پشتیبانی می‌کنند. انتخاب یک برنامه عالی بستگی به کاری دارد که می‌خواهید برنامه برایتان انجام دهد.

شاید ترجیح بدهید مسائل را خودتان با دست بنویسید و از برنامه بخواهید پاسخ را پیدا کند یا شاید با یک معادله طولانی و پیچیده سر‌وکار دارید و مایل هستید برنامه آن را برای شما بنویسد. شاید هم فقط می‌خواهید با عکس گرفتن از یک معادله به پاسخ آن برسید.

اگر دانش‌آموز باشید، به احتمال زیاد به راه‌حل مسائل و نمودارها نیاز دارید. در مقاله بهترین ماشین حساب برای گوشی (اندروید و iOS) با تعدادی از بهترین اپ‌های ماشین حساب آشنا شدید. در این مقاله به‌طور گسترده‌تر ماشین حساب‌های برتر اندروید را به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی بهترین ماشین حساب های اندروید

۱. ماشین حساب گوگل

بهترین ماشین حساب های اندروید google calculator

گوگل Calculator یکی از بهترین ماشین حساب اندرویدی است که با آن رو‌به‌رو خواهید شد. این اپ دارای تمام ویژگی‌هایی است که می‌توانید به آن‌ها فکر کنید، از جمله توابع ریاضی ضروری؛ این توابع شامل جمع، تفریق، ضرب، تقسیم، جذر و مثلثات است. می‌توانید از ماشین حساب گوگل به‌عنوان یک ماشین حساب آنلاین استفاده کنید؛ یعنی می‌توانید محاسبات خود را بدون نصب برنامه انجام دهید.

۲. Maple Calculator: Math Solver

بهترین ماشین حساب های اندروید maple

ماشین حساب Maple یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ماشین حساب رایگان برای دانش‌آموزان است. این برنامه توسط Maple، قدرتمندترین موتور ریاضی جهان، پشتیبانی می‌شود و راه آسانی را برای حل مسائل ریاضی(نه فقط یک ماشین حساب) دراختیار کاربران قرار می‌دهد. این راه‌حل‌ها با نمایش گرافیک‌های دوبعدی و سه‌بعدی مسئله را قابل‌درک‌تر می‌کند.

علاوه‌براین، Maple چندین ماشین حساب و امکانات متعدد را تحت یک برنامه واحد ارائه می‌دهد. این برنامه یک ماشین حساب کلاسیک، ماشین حساب علمی، ماشین حساب جبر و ماشین حساب نموداری است. همچنین در این برنامه یک بازی به نام Sumzle وجود دارد که یک پازل ریاضی با هدف سرگرمی است.

۳. ماشین حساب ClevCalc

بهترین ماشین حساب های اندروید clevcalc

ClevCalc یکی از بهترین برنامه‌های رایگان ماشین حساب است که علاوه بر چهار عمل اصلی، ویژگی‌های ماشین حساب علمی مانند توابع مثلثاتی، نمایی و لگاریتمی را نیز ارائه می‌دهد. تبدیل ارز، تبدیل واحد، ماشین حساب معدل، ماشین حساب انعام، ماشین حساب درصد و ماشین حساب وام تعدادی از ویژگی‌های این اپ است.

استفاده از این ماشین حساب بسیار آسان و سریع است و به شما امکان می‌دهد نمای ماشین حساب را با ۱۵ گزینه رنگی مختلف سفارشی کنید. در بخش تنظیمات این برنامه می‌توانید محاسبات پرکاربرد را قابل‌مشاهده کنید. با قابلیت ذخیره محاسبات و حفظ آن‌ها در حافظه، کار شما آسان‌تر خواهد شد.

۴. Scientific Calculator Scalar

بهترین ماشین حساب های اندروید scalar

برنامه Scalar چیزی بیشتر از یک ماشین حساب معمولی است. Scalar یک ماشین حساب علمی قدرتمند با آرگومان‌ها، توابع و متغیرهای تعریف‌شده توسط کاربر است. چیزی که باعث درخشش این اپ می‌شود، ابزارهای ایجاد و ویرایش اسکریپت برای خودکار کردن محاسبات معمولی یا پیشرفته است که به شما در سازماندهی نوشتن اسکریپت کمک می‌کند.

نسخه پولی Scalar تبلیغات را حذف می‌کند و ویژگی‌های برتری مانند ویرایش گسترده اسکریپت و گزینه‌های ذخیره را ارائه می‌دهد. Scalar یک برنامه قدرتمند و جالب برای کاربرانی است که ریاضیات پیچیده‌تری انجام می‌دهند.

۵. HiPER Calc Pro

ماشین حساب علمی HiPER Calc Pro با امکان رسم نمودار، حل معادلات، انتگرال و مشتقات در سراسر جهان بیش از ۳۵ میلیون بار دانلود شده و ۲۰۰,۰۰۰ رتبه‌بندی پنج ستاره دریافت کرده است.

ماشین حساب علمی و مهندسی عملکردهای زیادی دارد و می تواند تمام نیازهایتان را پوشش دهد. این برنامه تا ۱۰۰ رقم ضریب علمی و ۹ رقم توان، عملیات حسابی پایه مثل درصد، پیمانه یا باقی‌مانده‌ی تقسیم و نقیض را پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از اعداد تناوبی و تبدیل آن‌ها به کسری، امکان استفاده از تعداد نامحدود پرانتز، تشخیص اولویت عملگر، حل معادلات(با یک یا چند متغیر، سیستم معادلات)، ماتریس‌ها و بردارها، ارائه نمودارهای سه‌بعدی و اطلاعات گسترده در مورد یک محاسبه مانند همه ریشه‌های پیچیده و نمایش جزئیات محاسبه به اضافه‌ی ده‌ها مورد دیگر از قابلیت‌های HiPER Calc Pro به‌حساب می‌آید.

۶. OneCalc

OneCalc یکی از بهترین برنامه ماشین حساب اندروید با ویژگی‌های مفید فراوان است. این برنامه علاوه‌بر انجام محاسبات اولیه در حالت پیشرفته از عملیات علمی مانند توابع مثلثاتی، لگاریتمی و نمایی پشتیبانی می‌کند. امکان تبدیل واحد با پشتیبانی از تمام واحدهای رایج مورد استفاده برای اندازه‌گیری طول، جرم، دما، مساحت و حجم را دارد. همچنین می‌تواند مساحت و حجم اشکال هندسی و مساحت زمین را با استفاده از قطب‌‌نما محاسبه کند.

به کمک ماژول مالی می‌توان پس‌انداز و بازپرداخت وام، سود با بهره ساده و مرکب، حاشیه سود و قیمت کالاها و خدمات مشمول مالیات، قیمت تخفیف، مقدار انعام و قیمت هر واحد هنگام خرید یا صرف غذا را محاسبه و پیدا کرد.

OneCalc امکان محاسبه تاریخ‌ و زمان‌های گذشته و آینده با افزودن یا تفریق روز، هفته یا ماه و روزهای بین دو تاریخ را دارد. همچنین از ماشین حساب سن و ماشین حساب BMI برخوردار است.

۷. Mobi Calculator

بهترین ماشین حساب های اندروید mobi

برای مدت طولانی Mobi Calculator(با نام سابق CubeCalculator) برای کاربران اندرویدی که به‌دنبال یک برنامه ماشین حساب قدرتمند با قابلیت شخصی‌سازی بودند، یکی از ابزارهای اصلی به‌شمار می‌آمد. صفحه اصلی این ماشین حساب عملیات محاسباتی و پرانتزهای اصلی شما و همچنین دو دکمه قابل تنظیم را پوشش می‌دهد. دکمه Mode دسترسی به توابع مثلثاتی و لگاریتمی را فراهم می‌کند. منوی تنظیمات برنامه پشتیبانی هگزادسیمال، باینری و اکتال و همچنین تاریخچه عملیات ۵۰ خطی قابل مشاهده را ارائه می‌دهد.

۸. All-In-One Calculator

بهترین ماشین حساب های اندروید all-in-one

این برنامه رایگان که برای اندروید و iOS موجود است، با بیش از ۴۰ عملکرد محاسباتی در بین بهترین ها قرار می‌گیرد. ماشین حساب All-In-One که برای استفاده روزانه مناسب است، امکان انجام محاسبات علمی را نیز فراهم می‌کند و به کاربران خود حق انتخاب از بین ۹ تم رنگی مختلف را ارائه می‌دهد.

چیزی که اپلیکیشن را خاص می‌کند، انواع محاسباتی است که ارائه می‌دهد. برخی از این محاسبات شامل محاسبات ساخت‌و‌ساز، تاریخ و زمان، بهداشتی و ورزشی، تجاری و غیره است که محاسبه هر کدام از این دسته‌ها را می‌توان به تفصیل انجام داد.

۹. CalcTape Calculator with Tape

بهترین ماشین حساب های اندروید calctape

برخلاف سایر برنامه ها، CalcTape محاسبات علمی ارائه نمی‌دهد. این برنامه که بیشتر برای محاسبات روزانه مناسب است، خود را به‌عنوان یک صفحه گسترده با رابط ماشین حساب نشان می‌دهد.

این برنامه رایگان به شما امکان می‌دهد از چندین ویژگی حرفه‌ای استفاده کنید، که برخی از آن‌ها عبارتند از چاپ محاسبات و صادرات آن به صورت HTML (ازطریق ایمیل یا کلیپ بورد).

CalcTape یک برنامه رایگان عالی است که از ماشین حساب نواری الهام گرفته و آن را بهبود می‌بخشد. کاربران می‌توانند یک رشته طولانی از ارقام و عملیات را وارد کنند و با مشاهده نتایج خود در یک نوار پیمایش، یک محاسبه طولانی را پیگیری کنند.

۱۰. Scientific Calculator Scalar

بهترین ماشین حساب های اندروید realcalc

RealCalc یکی از بهترین ماشین حساب‌های علمی است که برای استفاده‌ی کاربران پیشرفته‌تر طراحی شده است. این برنامه طوری طراحی شده که دقیقاً شبیه یک ماشین حساب دستی واقعی به نظر برسد و عمل کند. همچنین تمام توابع علمی استاندارد به اضافه تاریخچه، حافظه‌ها، تبدیل واحدها و ثابت‌ها را دارد. شما می‌توانید از بین تعدادی از سبک‌ها و قالب‌های نمایش انتخاب کنید. این برنامه‌ی ماشین حساب به شما امکان می‌دهد درصدها، تبدیل واحدها، جدول ثابت‌های فیزیکی، عملیات سنتی جبری و غیره را محاسبه کنید. همچنین از محاسبات باینری، اکتال و هگزادسیمال پشتیبانی می‌کند و حالت RPN اختیاری دارد. استفاده از RealCalc آسان است، اما برای اطمینان راهنمای کامل نیز در برنامه گنجانده شده است.

۱۱. Photomath

بهترین ماشین حساب های اندروید photomath

برخلاف یک برنامه ماشین حساب استاندارد که شما را مجبور می‌کند کل مسئله ریاضی را به صورت دستی تایپ کنید، Photomath به‌طور خودکار این کار را انجام می‌دهد؛ برای دریافت پاسخ، کافی است از مسئله عکس بگیرید. این برنامه دقیقاً به شما نشان می‌دهد که چگونه پاسخ را دریافت کرده است و تمام مراحل لازم برای حل مسئله را نشان می‌دهد. اگر با یک مسئله ریاضی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، Photomath به کارتان می‌آید.

پس از گرفتن عکس از مسئله، در صورتی که برنامه نتواند آن را به درستی بخواند یا مشکلی در قستی از صورت مسئله وجود داشته باشد، به شما امکان می‌دهد آن را ویرایش کنید.

تاریخچه هر معادله‌ای که وارد این برنامه می‌کنید، برای شما ذخیره می‌شود تا در هر زمان بتوانید به آن بازگردید. همچنین می‌توانید آن‌ها را در فهرست علایق خود قرار دهید تا فوراً پیدایشان کنید. راه‌حل‌ها را می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت، تنها کاری که آن‌ها باید انجام دهند این است که لینک اختصاصی به وب‌سایت Photomath را باز کنند تا مسئله و پاسخ را ببینند.

در این مقاله با بهترین ماشین حساب های اندروید آشنا شدید. امیدواریم از آن‌ها لذت ببرید. آیا تاکنون از این اپ‌ها برای محاسبات ریاضی خود کمک گرفته‌اید؟ اپ ماشین حساب موردعلاقه شما کدام است؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات