اشتراک نتفلیکس چهار برابر بیشتر از اپل تی‌وی پلاس می‌شود

شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
نتفلیکس تنها پس از گذشت یک‌ ‌سال از افزایش قیمت اشتراک استاندارد و پریمیوم خود، بار دیگر نرخ‌ها را در ایالت متحده آمریکا و کانادا افزایش داده و اکنون اشتراک پریمیوم این سرویس چهار برابر بیشتر از اپل تی‌وی پلاس قیمت دارد.
تبلیغات

مدتی است که جهان از بیماری همه‌گیری جدیدی میزبانی می‌کند که تمامی جوانب زندگی ما را متحول کرده است. با شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی مردم، لوازم الکترونیکی همچون تلویزیون‌ها، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها با تقاضای بی‌سابقه‌ی خریداران مواجه بوده است. امروزه اکثر افراد از‌ طریق زوم یا نرم‌افزارهای مشابه کار یا به کمک برنامه‌هایی مانند اسکایپ معاشرت می‌کنند. نتفلیکس و به‌طور خاص، شبکه‌های استریم با تقاضای دیوانه‌وار مواجه شده‌اند و کنسول‌های بازی نسل نهمی به خانه‌ی دوستداران گیم رسوخ کرده‌اند.

بنابراین، به‌‌ نظر می‌رسد که کووید-۱۹ حداقل برای بعضی از کسب‌وکارها آنچنان نیز ویران‌کننده نبوده و این در‌ حالی است که نتفلیکس برای دومین سال متوالی با بهانه‌ی ویروس کرونا، قیمت اشتراک‌هایش را افزایش داده است. طبق اعلام نتفلیکس، از امروز برای کاربران در ایالات متحده و کانادا، اشتراک‌ها برای هر سطح حدود ۱۱ درصد افزایش می‌یابد و جالب است بدانید که اشتراک پریمیوم آن برای کاربران چهار برابر بیشتر از اشتراک اپل تی‌وی پلاس هزینه دارد.

بر این اساس، اشتراک پریمیوم نتفلیکس با قابلیت پخش محتوای 4K از ۱۷،۹۹ دلار به ۱۹،۹۹ دلار در ماه افزایش یافته است؛ در‌ حالی‌که طرح استاندارد از ۱۳،۹۹ دلار به ۱۵،۴۹ دلار افزایش می‌یابد و اشتراک پایه با محدودیت دسترسی فقط با یک دستگاه نیز از ۸،۹۹ دلار به ۹،۹۹ دلار می‌رسد که در‌ واقع حاکی از سومین افزایش قیمت در حدود سه سال گذشته است. نکته‌ی قابل‌توجه این است که با انتشار خبر یادشده، سهام غول محتوای استریمی جهان بیش از سه درصد افزایش یافت.

نتفلیکس می‌گوید که قیمت‌های ذکرشده در ابتدا برای مشترکان جدید و به تدریج برای همه کاربران فعلی اعمال می‌شود. ظاهراً مشترکان فعلی ۳۰ روز قبل از تغییر قیمت، ایمیلی برای اطلاع از قیمت‌های جدید دریافت خواهند کرد. به‌‌ نوعی می‌توان گفت که افزایش قیمت در سه سال متوالی نتیجه‌ی سلطه‌ی نتفلیکس بر بازار پخش محتوای استریمی است و همین سبب شده که هراسی از کاهش تعداد کاربرانش نداشته باشد.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، با نرخ‌های جدید، نتفلیکس اکنون به‌طور قابل‌توجهی گران‌تر از خدمات استریم رقیب است. برای مثال، اشتراک اچ‌بی‌او مکس را می‌توان با پرداخت ۷،۹۹ دلار در ماه تهیه کرد. افزون‌ بر این، باندل دیزنی شامل «دیزنی پلاس، ای‌اس‌پی‌ان و نسخه‌ی تبلیغاتی شبکه‌ی هولو» ماهانه ۱۳،۹۹ دلار قیمت دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات