شکلک‌های بزرگ‌تر ایموجی و امکان ارسال بازخورد به پیام‌ها به جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام اضافه شد

پنج‌شنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نسخه‌ی ۸٫۴ تلگرام با اضافه‌شدن قابلیت‌هایی مثل شکلک‌های ایموجی بزرگ‌تر و امکان ارسال بازخورد به پیام‌ها منتشر شد.
تبلیغات

اگرچه سیستم پیام‌رسانی در اندروید هنوز به‌نوعی آشفته به‌نظر می‌رسد، اپلیکیشن‌های شخص‌ ثالث می‌توانند راهکارهایی برای حل مشکلات پیام‌رسانی پیش‌فرض سیستم‌عامل موبایل گوگل ارائه دهند. امروز یکی از سرویس‌های پیام‌رسان برتر، یعنی تلگرام، جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن خود را منتشر کرد که قابلیت‌های جذابی به آن اضافه شده است.

قابلیت ارسال بازخورد پیام در تلگرام

به‌گزارش 9to5Goole، در به‌روزرسانی اخیر تلگرام، این امکان فراهم شده است که کاربران برای پیام‌ها واکنش ارسال کنند. این ویژگی از مدت‌ها قبل به‌طور گسترده در سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ازجمله اسلک و دیسکورد و آی‌مسیجز استفاده شده است. در‌حال‌حاضر، این ویژگی جدید در تلگرام با ۶ ایموجی کار می‌کند. ازجمله‌ی این شکلک‌ها می‌توان به انگشت رو به بالا، انگشت رو به پایین، قلب، آتش، مهمانی و چشم‌های ستاره‌ای اشاره کرد.

شما می‌توانید در سیستم‌عامل آی‌اواس این فهرست را سفارشی‌سازی کنید و البته سیستم بازخورد پیام در سیستم‌عامل موبایلی اپل گزینه‌های دیگری هم در‌‌اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ اما در اندروید فعلا این ویژگی دردسترس نیست. همچنین، ژست «واکنش پیش‌فرض» وجود دارد که این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان برای افزودن واکنش، روی پیام مدنظر دو بار ضربه زد. علاوه‌بر‌این، کاربران می‌توانند این حرکت را سفارشی‌سازی کنند.

ایموجی بزرگ‌تر تلگرام

تلگرام به‌منظور افزایش جذابیت در گفت‌وگوها، تأکید زیادی روی ایموجی‌های متحرک خود می‌کند؛ قابلیتی که از مدت‌ها قبل در این پیام‌رسان دردسترس قرار گرفته است. اکنون در به‌روزرسانی جدید این اپلیکیشن، جلوه‌های ایموجی متحرک جدید روی صفحه‌نمایش با ابعادی بزرگ‌تر و پیچیده‌تر نمایش داده می‌شوند. البته باید اشاره کنیم که این ایموجی‌های جدید فقط در چت‌های یک‌به‌یک در‌دسترس هستند.

نسخه‌ی جدید تلگرام از پیام‌های «هشدار اسپویلر فیلم» نیز پشتیبانی می‌کند. این قابلیت بخش‌های انتخابی متن را تا زمانی که کاربر روی آن ضربه نزند، به‌شکل محو نمایش داده خواهد شد. علاوه‌براین، تلگرام در حال اضافه‌کردن قابلیت ترجمه‌ی درون‌برنامه‌ای برای پیام‌ها است.

این ویژگی روی همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی کار می‌کند؛ اما در گوشی‌های آیفون، فقط دستگاه‌های مجهز به آی‌اواس ۱۵ و جدیدتر فعال خواهد بود. در‌نهایت، کاربران می‌توانند برای حساب‌های خود کدهای QR اختصاصی ایجاد کنند. تلگرام ۸٫۴ هم‌اکنون در فروشگاه پلی‌استور گوگل منتشر شده و برای همه‌ی کاربران اندروید دردسترس قرار گرفته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات