دانش‌آموزی به‌کمک قابلیت Live Text نمره کامل کسب کرد

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ویدئو وایرال‌شده‌ای در پلتفرم تیک‌تاک باعث شد تا قابلیت نادیده‌گرفته‌شده‌ی Live Text آی‌او‌اس 15 توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.
تبلیغات

ویدئویی که چند وقت پیش در پلتفرم تیک تاک دست‌به‌دست می‌شد، دانش‌آموزی را نشان می‌داد که از قابلیت Live Text آی‌او‌اس 15‌ برای کپی از یادداشت‌های هم‌کلاسی خود استفاده کرد و با این کار توانست در امتحان نمره‌ی کامل کسب کند.

livetext1
livetext2

قابلیت هوشمند Live Text که اول مهر ۱۴۰۰ معرفی شد، متون مختلف را به‌کمک دوربین آیفون یا آیپد از دل تصویر استخراج می‌کند. این قابلیت با تشخیص ماهیت متن، امکان کپی و جای‌گذاری، ارسال در قالب ایمیل، تماس با شماره‌ی موجود در متن و... را برای کاربر فراهم می‌کند. همچنین، متون نوشته‌شده به زبان‌های انگلیسی، چینی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، پرتغالی و اسپانیایی را ترجمه می‌کند. قابلیت Live Text تنها روی آیفون‌ها و آیپد‌های مجهز به تراشه‌ A12 Bionic یاجدیدتر در‌دسترس قرار دارد.

تقریبا یک ماه پس از معرفی این قابلیت، دانش‌آموزی فرانسوی تصمیم گرفت تا وقت خود را برای یادداشت‌برداری هدر ندهد و به‌جای این کار، از Live Text برای کپی یادداشت‌های هم‌کلاسی‌اش استفاده کند.

ویدئو استفاده این دانش‌آموز از Live Text را دانش‌آموزی دیگر به نام خوان بوییس در توییتر منتشر کرد و در توضیح آن نوشت:

دانش‌آموزان با استفاده از iOS 15 کپی از یادداشت‌های یکدیگر را شروع کرده‌اند و به نظرم این کار نشانه‌ی نوعی نبوغ است.

این ویدئو به‌سرعت وایرال شد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی استفاده‌ی این دانش‌آموز از قابلیت Live Text برای ذخیره‌ی نکات مهم کلاس درس چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات