قابلیت جدید مایکروسافت به افزایش عمر باتری لپ تاپ کمک می‌کند

قابلیت جدید مایکروسافت به افزایش عمر باتری لپ تاپ کمک می‌کند

مایکروسافت حالت بهینه‌سازی را برای افزایش طول عمر باتری لپ‌تاپ به مرورگر اج اضافه کرده است.

اگر عموما با عمری باتری لپ‌تاپ خود مشکل دارید، احتمالا آخرین به‌روزرسانی اج مایکروسافت برای دستگاه شما مفید خواهد بود. این شرکت حالت بهینه‌سازی (Efficiency mode) را برای نسخه‌ی دسکتاپ اج معرفی کرده که به‌طور درخورتوجهی استفاده از CPU و حافظه را کاهش و به‌طور بالقوه عمر باتری دستگاه را افزایش می‌دهد. این ویژگی زمانی فعال می‌شود که باتری دستگاه شما کم است؛ البته می‌توانید کنترل آن را نیز از بخش تنظیمات در دست بگیرید.

به‌گزارش انگجت، این تنها بخش بهبودیافته در نسخه‌ی جدید اج نیست؛ چراکه اکنون می‌توانید رمزهای عبور‌ خود را با سرعت بیشتر و آسان‌تر به‌روز کنید. بخش گذرواژه‌ها در تنظیمات اج به شما امکان می‌دهد به‌راحتی رمزهای عبور سایت‌ها را با دکمه «change» به‌روزرسانی کنید. در‌حال‌حاضر، این قابلیت فقط برای برخی از سایت‌ها کار می‌کند؛ اما مایکروسافت قول داده است در ماه‌های آینده آن را با وب‌سایت‌های بیشتری سازگار می‌کند.

اج چند ویژگی مربوط به خرید نیز اضافه کرده است که می‌توانند به شما در انتخاب هوشمندانه کمک کنند. یکی از آن قابلیت‌ها، با هشدار درباره‌ی قیمت آینده‌ی محصولی خاص، به کاربر برای خرید کالا با هزینه‌ی مناسب یاری می‌رساند. همچنین، ابزارهای مقایسه قیمت و تاریخچه در اواخر نوامبر در‌اختیار کاربران اندروید قرار می‌گیرند.

ویژگی صرفه‌جویی در باتری ویژگی جدیدی نیست؛ زیرا به‌عنوان مثال، گوگل سال گذشته تغییراتی با تمرکز بر افزایش عمر باتری روی کروم اعمال کرد. با‌این‌حال، حالت بهینه‌سازی می‌تواند راهی باشد که مایکروسافت بتواند خود را متمایز کند.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده