Project Relate،‌ اپلیکیشن گوگل برای تسهیل ارتباط افراد مبتلا به اختلالات گفتاری

Project Relate،‌ اپلیکیشن گوگل برای تسهیل ارتباط افراد مبتلا به اختلالات گفتاری

گوگل اپلیکیشنی را برای تسهیل ارتباط افراد مبتلا به اختلالات گفتاری ساخته است و به دنبال افرادی برای آزمایش آن می‌گردد.

مدت زیادی است که افراد دارای اختلالات گفتاری در تلاشند نه‌تنها توسط افراد دیگر، بلکه توسط فناوری‌های مبتنی بر گفتار نیز شنیده و درک شوند. تاکنون شرکت‌های متعددی سعی کرده‌اند خدماتی برای بهبود وضعیت کاربری این افراد ارائه دهند، اما اکثر آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند این پروژه را به نتیجه برسانند. در این میان، گوگل نیز در حال تلاش است تا بتواند این مشکل را کنار زده و باعث شود کاربرانی که دچار اختلالات گفتاری هستند نیز از اپلیکیشن‌های مبتنی بر صدا به خوبی استفاده کنند. به‌تازگی گزارشی درباره این شرکت منتشر شده که گام بعدی آن در این حوزه را نشان می‌دهد.

به گزارش Zdnet، روز سه‌شنبه، گوگل اعلام کرد که به دنبال افرادی است که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند تا اپلیکیشن جدید مبتنی بر یادگیری ماشینی خود را آزمایش کنند. هدف این اپ کمک به افراد دارای اختلالات گفتاری در برقراری ارتباط است. اپ «Project Relate» دارای عملکرد گفتار به نوشتار، گفتار به گفتار و دستیار صوتی است.

project relate

محققان گوگل در سال ۲۰۱۸ کار روی Project Relate را با تکیه بر سال‌ها تحقیق تیم‌های Speech و Research این شرکت آغاز کردند. برای بهبود این اپلیکیشن، گوگل اکنون به دنبال «آزمایش‌کنندگان مورد اعتماد» در ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند است. از این افراد خواسته می‌شود مجموعه‌ای از عبارات را ضبط کنند تا با این شیوه اپلیکیشن بتواند نحوه درک بهتر الگوهای گفتار منحصربه‌فرد را یاد بگیرد.

Listen یک ویژگی تبدیل گفتار به متن در اپ مذکور است که می‌تواند برای ارسال پیام متنی یا مکالمه با شخصی که صفحه را می‌خواند استفاده شود. Repeat از فناوری گفتار به گفتار استفاده می‌کند. با ویژگی مذکور، گفتار ورودی به خروجی تبدیل می‌شود که فهم آن برای مخاطب آسان‌تر است. در این میان، ویژگی گوگل اسیستنت نیز برای کمک به کاربران در انجام کارهای روزمره به اپ اضافه شده است.

گوگل این اپلیکیشن را روز سه‌شنبه در کنار سایر پروژه‌های خود، از جمله استفاده از هوش مصنوعی برای پیشبرد غربالگری سرطان سینه و ابتکاری برای توسعه سیستم پیش‌بینی سیل، به خبرنگاران نشان داد.

به نظر شما همراهان زومیت آیا Project Relate می‌تواند به افرادی که دچار اختلال گفتار هستند برای داشتن ارتباط مؤثرتر کمک کند؟

منبع zdnet engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده