ویژگی انحصاری گوگل فوتوز در گوشی‌های پیکسل به‌زودی برای کاربران iOS در دسترس قرار خواهد گرفت

ویژگی انحصاری گوگل فوتوز در گوشی‌های پیکسل به‌زودی برای کاربران iOS در دسترس قرار خواهد گرفت

کاربران گوگل فوتوز در آیفون و آیپد به لطف ویژگی جدید این برنامه، به‌زودی می‌توانند تصاویر حساسشان را در یک پوشه ویژه محافظت‌شده با رمز عبور ایمن و قفل کنند.

ویژگی «پوشه قفل‌شده» حریم‌خصوصی که در حال حاضر منحصر به گوشی‌های پیکسل است، به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدیوهایشان را در برنامه گوگل فوتوز در فضای جداگانه‌ای ذخیره کنند که برای دسترسی به آن، به رمز عبور یا اثر انگشت نیاز خواهد بود.

رسانه‌های ذخیره‌شده در پوشه مذکور پنهان می‌مانند؛ به این معنی که وقتی کاربران در گوگل فوتوز یا هر برنامه دیگری در دستگاه خود پیمایش می‌کنند، عکس‌های حساس نشان داده نمی‌شوند. گوگل می‌گوید که این ویژگی «اوایل سال آینده» با یک به‌روزرسانی جدید به iOS می‌آید و کاربران این پلتفرم نیز می‌توانند از ویژگی یادشده بهره‌مند شوند.

نکته حائز اهمیت این است که هر نسخه پشتیبان ابری از مواردی که در پوشه قفل‌شده قرار داده شده است، به‌طور خودکار از سرورهای گوگل حذف خواهند شد. گوگل از سرویس پشتیبان‌گیری عکس و ویدئو خود به‌عنوان «خانه‌ای امن برای خاطرات زندگی» به‌خاطر «امنیت در سطح جهانی» و رمزگذاری که «برای محافظت از عکس‌هایی که پشتیبان‌گیری می‌کنید یا به اشتراک می‌گذارید» یاد می‌کند.

باوجود قابلیت‌های امنیتی ذکرشده، شاید جالب باشد بدانید که سال گذشته غول جستجو جهان مجبور شد با حدود صد هزار کاربر تماس بگیرد تا به آن‌ها اطلاع دهد که برخی از ویدیوهای خصوصی‌شان که در سرورهایش پشتیبان گرفته شده بود، به دلیل «مشکل فنی» به‌طور تصادفی برای افراد غریبه ارسال شده است.

اپل هنوز ویژگی مشابهی را در برنامه بومی فوتوز (Photos) برای iOS ارائه نمی‌دهد. بااین‌حال، کوپرتینویی‌ها گزینه‌ای را برای مخفی کردن برخی عکس‌ها از کتابخانه اصلی در یک پوشه پنهان ایجاد کرده‌اند که می‌تواند محتوا را کاملا در برنامه فوتوز پنهان کند؛ اما زمانی که از برنامه‌های شخص ثالث برای انتخاب تصاویر استفاده شود، آلبوم پنهان‌شده همچنان قابل مشاهده خواهد بود.

منبع MACRUMORS

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده