۹ روش برای افزایش بهره‌وری با گوشی هوشمند

شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
مطالعه 7 دقیقه
گوشی‌های هوشمند فقط عامل حواس‌پرتی نیستند؛ بلکه با استفاده صحیح از آن‌ها می‌توان بهره‌وری را افزایش داد.

گوشی‌های هوشمند یکی از اختراعات برتر عصر مدرن هستند. کسانی که مدعی‌اند گوشی‌های هوشمند تأثیر مخربی بر بهره‌وری افراد می‌گذارند، کاملا حق دارند؛ اما می‌توانید با این گجت‌ها حداکثر استفاده از زمان را ببرید و تأثیر مثبت آن را بر عملکردتان ببینید. در این مقاله، نکاتی را برای استفاده مفید از گوشی هوشمند به‌منظور افزایش بهره‌وری در کار یا زندگی شخصی‌تان ارائه می‌کنیم.

مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از روش‌های افزایش بهره‌وری است؛ به‌ویژه اگر بخواهید کارهای خانه را همراه با وظایف شغلی انجام دهید. وقتی مدیریت زمان و برنامه‌ها برایتان دشوار می‌شوند، اپلیکیشن‌های مدیریت زمان گوشی هوشمند به کمکتان می‌آیند. اپلیکیشن TimeTree با امکاناتی مثل اشتراک‌گذاری تقویم هوشمند یا ثبت اهداف با یادداشت همراه است. این اپلیکیشن به اجتناب از مشکلات برنامه‌ریزی یا تداخل برنامه‌ها کمک می‌کند.

دانلود رایگان TimeTree برای iOS و اندروید

Cozi هم اپلیکیشن‌ سازمان‌دهی خانوادگی است که به تنظیم قرار ملاقات‌ها و فعالیت‌ها کمک می‌کند. این اپلیکیشن تقویم خانوادگی امکان هماهنگ‌سازی و برقراری ارتباط با اعضای خانواده را می‌دهد.

دانلود رایگان Cozi برای iOS و اندروید

خواندن کتاب

اگر گوشی هوشمند دارید و اینترنت دردسترستان است، می‌توانید کتاب‌های دلخواهتان را در طول سفر یا استراحت کاری مطالعه کنید؛ بنابراین، وقت خود را تلف نکنید و به‌صورت حساب‌شده از زمانتان استفاده کنید. اپلیکیشن Amazon Kindle انتخاب مناسبی برای مطالعه کتاب‌های آمازون است. در این اپلیکیشن، می‌توانید رنگ، فونت، اندازه و فاصله‌گذاری خطی را برای رسیدن به تجربه بهتر مطالعه تغییر دهید.

دانلود رایگان Amazon Kindle برای iOS و اندروید

اپلیکیشن Google Play Books نیز امکان خرید جدیدترین کتاب‌ها و مطالعه آن‌ها روی گوشی هوشمند را فراهم می‌کند. همچنین، می‌توانید اسناد پی دی‌اف یا دیگر فرمت‌هایی را در این اپلیکیشن اجرا کنید که از سایت‌های دیگر دانلود کرده‌اید.

دانلود رایگان Google Play Books برای iOS و اندروید

مدیریت فهرست انجام کار

آیا مرتب کارهای روزانه‌تان را فراموش می‌کنید؟ پیروی از وظایف شخصی کم‌اهمیت‌تر از انجام وظایف شغلی نیست. از گوشی هوشمند خود برای یادآوری کارهای ضروری می‌توانید استفاده کنید. اپلیکیشن Remember The Milk امکان اضافه‌کردن وظایف روزانه را به شما می‌دهد. این اپلیکیشن با واسطه کاربری جذاب به‌راحتی مدیریت‌شدنی است و از امکاناتی مثل وظایف مبتنی‌بر موقعیت مکانی برخوردار است.

دانلود رایگان Remember The Milk برای iOS و اندروید

اگر به‌دنبال روشی سرگرم‌کننده برای انجام وظایف روزمره هستید، می‌توانید از Habitica استفاده کنید. این اپلیکیشن امکان اضافه‌کردن وظایف و فعالیت‌های روزانه و عادت‌ها را به فهرست انجام کار می‌دهد. همچنین، پس از انجام یک وظیفه به شما پاداش می‌دهد.

دانلود رایگان Habitica برای iOS و اندروید

کار با Office

با تنظیم صحیح اپلیکیشن‌ها وقتی به لپ‌تاپ دسترسی ندارید، می‌توانید با گوشی هوشمند کارهایتان را انجام دهید. اگر از مایکروسافت ۳۶۵ برای کارتان استفاده می‌کنید، از اپلیکیشن‌هایی مثل ورد، اکسل، پاورپوینت، تیمز و دیگر اپلیکیشن‌ها برای ارتباط با همکاران و دسترسی به اسناد می‌توانید بهره ببرید.

دانلود رایگان مایکروسافت آفیس برای iOS و اندروید

اپلیکیشن‌های گوگل ازجمله Docs ،Sheets ،Slides ،Keep ،Meet و Drive امکان دسترسی به اسناد اداری و ویرایش آن‌ها یا ایجاد اسناد جدید را روی گوشی هوشمند فراهم می‌کنند.

دانلود رایگان Google Docs برای iOS و اندروید

گوش‌دادن به پادکست

اگر سرتان خیلی شلوغ است؛ اما می‌خواهید درباره موضوعات دلخواهتان اطلاعات به‌روزی داشته باشید، پادکست‌های جدید را می‌توانید بشنوید. نیازی نیست زمانی جدا را برای این کار در نظر بگیرید؛ بلکه در طول سفر یا کار پادکست‌ها را می‌توانید بشنوید. اسپاتیفای مجموعه عظیمی از پادکست‌ها با ژانرهای مختلف دارد. پادکست محبوبتان را برای دریافت نوتیفیکیشن‌های مربوط به آن می‌توانید دنبال کنید.

دانلود رایگان اسپاتیفای برای iOS و اندروید

اپلیکیشن دیگر مبتنی‌بر پادکست Stitcher نام دارد که مجموعه وسیعی از پادکست‌های اورجینال را با واسطه کاربری کاربرپسند و آسان در‌اختیارتان می‌گذارد.

دانلود رایگان Stitcher برای iOS و اندروید

اشتراک‌گذاری فهرست مطالعه در دستگاه‌های مختلف

آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که چیزی را در گوشی هوشمند پیدا کنید؛ ولی آن را در کامپیوتر شخصی پیدا نکنید؟ با اپلیکیشن‌های اشتراک‌گذاری فهرست مطالعه نیازی نیست دوباره وقتتان را برای جست‌‌‌وجو روی وب‌سایت در کامپیوتر صرف کنید. با اپلیکیشن Pocket می‌توانید صفحات وب دلخواه مقاله یا ویدئو را بیفزایید و ازطریق افزونه مرورگر مرتبط با این اپلیکیشن روی کامپیوتر به این صفحات دسترسی پیدا کنید.

دانلود رایگان Pocket برای iOS و اندروید

Raindrop.io اپلیکیشن مشابهی است که امکان یافتن محتوای بوک‌مارک‌شده و یکپارچه را روی هر دستگاهی ممکن می‌سازد. همچنین، اجازه می‌دهد هر بوک‌مارک را با یک برچسب مشخص کنید؛ به‌طوری‌که بتوانید به‌راحتی آن را بدون هیچ مشکلی از هر دستگاهی پیدا کنید.

دانلود رایگان اپلیکیشن Raindrop.io برای iOS و اندروید

نویز مصنوعی برای جلوگیری از حواس‌پرتی

آیا تمرکز در محیط کار به‌دلیل سر‌و‌صدای اطراف برایتان سخت است؟ گوش‌دادن به نویز سفید به تمرکز در طول کار و اجتناب از حواس‌پرتی کمک می‌کند. حتی اگر در خانه کار می‌کنید، می‌توانید از این طریق محیط کاری ایدئالی را برای خود بسازید. اپلیکیشن myNoise امکان انتخاب رنگ و تولید نویز بر‌‌‌اساس آن رنگ را می‌دهد. در این اپلیکیشن، از صداهای رادیویی ایستا تا صدای رودخانه و صدای باد یا آبشار مجموعه وسیعی از نویزها را خواهید داشت.

دانلود رایگان myNoise برای iOS و اندروید

Atmosphere اپلیکیشن نویز دیگری با کتابخانه‌ای شامل صد نویز و صداهای شهری است. صداهای آرامش‌بخش مناسب با موقعیت‌های مختلف را از این فهرست می‌توانید انتخاب کنید.

دانلود رایگان Atmosphere برای iOS و اندروید

افزایش سرعت گوشی هوشمند

گاهی تعداد زیادی اپلیکیشن را دانلود می‌کنید؛ اما اصلا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند عامل کاهش سرعت گوشی هوشمند و اشغال حافظه آن باشند. برای افزایش سرعت گوشی هوشمند، اپلیکیشن‌های غیرضروری را نباید نصب کنید. Files by Google اپلیکیشن مدیریت فایلی است که می‌تواند اپلیکیشن‌های بدون استفاده را در گوشی هوشمند ردیابی و به حذف آن‌ها کمک کند.

دانلود رایگان Files by Google برای اندروید

از اپلیکیشن CCleaner نیز برای تشخیص بی‌استفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها با App Manager می‌توانید استفاده کنید. سپس، اپلیکیشن‌های مدنظر را برای بهبود عملکرد گوشی هوشمندتان حذف کنید.

دانلود رایگان CCleaner برای اندروید

زمان خواب و بیداری

خواب کافی و باکیفیت برای داشتن ذهنی تازه و رسیدن به حداکثر بهره‌وری ضروری است. از اپلیکیشن‌های موبایلی می‌توانید استفاده کنید که به شما در افزایش کیفیت خواب و تولید نویز محیطی کمک می‌کنند. یکی از این اپلیکشن‌ها Sleep Time است. Sleep Time علاوه‌بر کمک به شما برای به‌خواب‌رفتن با صداهای طبیعی محیطی، می‌تواند زمان خواب و بیداری‌تان را در طول فاز سبک خواب تحلیل و دیدگاه‌های جامعی درباره الگوهای خواب با گراف‌ها و نمودارهای ساده ارائه کند.

دانلود رایگان Sleep Time برای iOS و اندروید

اپلیکیشن مشابه دیگر Sleep Cycle است که کتابخانه صوتی گسترده‌ای متشکل از از داستان‌ها و مراقبه‌ها و موسیقی دارد. در این اپلیکیشن، می‌توانید یک پنجره سی‌دقیقه‌ای را برای بیدارشدن هنگام صبح تنظیم کنید. این اپلیکیشن شما را در بهینه‌ترین زمان این پنجره بیدار می‌کند.

دانلود رایگان Sleep Cycle برای iOS و اندروید

آنچه بقیه درباره ضررهای گوشی هوشمند به شما گفته‌اند، فراموش کنید. سعی کنید از نکات و اپلیکیشن‌های یادشده در این مطلب برای تبدیل گوشی همراهتان به ابزاری برای افزایش بهره‌وری در دفتر کار یا خانه استفاده کنید. علاوه‌‌بر‌این، می‌توانید ایده‌های دیگری برای افزایش بهره‌وری در زندگی حرفه‌ای دنبال کنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود