میانگین استفاده روزانه از اپلیکیشن به ۴٫۲ ساعت رسید

میانگین استفاده روزانه از اپلیکیشن به ۴٫۲ ساعت رسید

طبق آمار مؤسسه‌ی App Annie، میانگین استفاده از اپلیکیشن در دنیا ۴٫۲ ساعت در روز است و این عدد در برخی مناطق دنیا، مثل برزیل به بیش از ۵ ساعت می‌رسد.

آمار نشان می‌دهد مردم بیش از هر زمان دیگری برای خرید اپلیکیشن‌ها پول می‌پردازند؛ به‌همین‌دلیل، طبیعی است که زمان صرف‌شده‌ی کاربران در اپلیکیشن‌ها افزایش پیدا کرده باشد. به‌گزارش تک‌اسپات، داده‌های مؤسسه‌ی تحقیقاتی App Annie اعلام می‌کند میانگین زمان صرف‌شده در اپلیکیشن‌ها در جهان ۴٫۲ ساعت در روز است. این عدد درمقایسه‌با دو سال پیش رشد ۳۰ درصدی تجربه کرده و در برخی مناطق دنیا، میانگین استفاده از اپلیکیشن بیشتر از این است.

کاربران در برزیل و کره‌جنوبی و اندونزی امروزه به‌صورت میانگین بیش از ۵ ساعت از زمان روزانه‌‌شان را به حضور در اپلیکیشن‌ها اختصاص می‌دهند. در هند، زمان گذرانده‌شده در اپلیکیشن‌ها در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۱ درمقایسه‌با همین بازه‌ی زمانی در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

میانگین زمان صرف شده در اپلیکیشن از نگاه App Annie

تک‌کرانچ می‌گوید از داده‌های App Annie می‌توان نتیجه گرفت در‌حال‌حاضر کاربران آمریکایی بیشتر از آنکه تلویزیون نگاه کنند، با اپلیکیشن کار می‌کنند. البته در نظر بگیرید داده‌های App Annie صرفا گوشی‌های اندرویدی را شامل می‌شود. برای نظارت بهتر روی عامل افزایش استفاده از اپلیکیشن، نگاهی به برترین اپلیکیشن‌های App Annie در دسته‌بندی‌های مختلف انداختیم تا بفهمیم میزان رشد فصل‌به‌فصل اپ استور اپل و پلی استور گوگل چقدر بوده است.

محبوب ترین اپلیکیشن های فصل اول ۲۰۲۱ از نگاه App Annie

همان‌طورکه در تصویر بالا می‌بینید، پیام‌رسان‌هایی مثل تلگرام و سیگنال بسیار محبوب هستند و این گفته برای VPN Master هم صدق می‌کند. محبوبیت این اپلیکیشن‌ها نشان می‌دهد مردم به برقراری ارتباط بر بستر ایمن تمایل بیشتری دارند. زمانی‌که ایلان ماسک در اوایل سال جاری میلادی استفاده از سیگنال را پیشنهاد کرد، تعداد دانلود این اپلیکیشن به‌شدت افزایش یافت. 

App Annie اواخر ماه گذشته‌ی میلادی اعلام کرده بود مشتریان صرفا در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ بیش از ۳۲ میلیارد دلار پول در اپلیکیشن‌ها خرج کرده‌اند. 

منبع techspot

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید