گوگل مپس احتمالا میزبان یکی دیگر از قابلیت‌های ویز می‌شود

گوگل مپس احتمالا میزبان یکی دیگر از قابلیت‌های ویز می‌شود

طبق شایعات، گوگل مپس به‌زودی نوتیفیکیشن نزدیک شدن به تقاطع خیابان و راه‌آهن را روی گوشی کاربران نشان می‌دهد. این قابلیت از ویز به گوگل مپس اضافه می‌شود.

در ژوئن سال ۲۰۱۳ (خرداد و تیر ۱۳۹۲) گوگل اعلام کرد شرکت ویز (Waze) را به ‌تصاحب خود درآورده است و بر اساس شایعات، ارزش قرارداد گوگل و ویز به ۱٫۱ تا ۱٫۳ میلیارد دلار می‌رسد. از آن زمان گوگل شماری از بهترین قابلیت‌های ویز را به گوگل مپس اضافه کرده است. هشدار محدودیت سرعت، گزارش تصادف و سرعت‌سنج جزو مواردی هستند که طی سال‌های اخیر به بخشی از Google Maps تبدیل شده‌اند. بر اساس گزارش فون‌آرنا به ‌نقل از ردیت، یکی دیگر از قابلیت‌های ویز قرار است به‌زودی به گوگل مپس اضافه شود. 

نوتیفیکیشن نزدیک شدن به تقاطع راه آهن و خیابان گوگل مپس اسکرین شات فاش شده

ظاهرا نوتیفیکیشنی که نزدیک ‌شدن به تقاطع خیابان و راه‌آهن را اعلام می‌کند، به‌‌تدریج در حال انتشار برای کاربران گوگل مپس است. این نوتیفیکیشن در بخش زیرین صفحه ظاهر می‌شود و عبارت «Expect Delays» (انتظار تأخیر داشته باشید) را نشان می‌دهد. گوگل مپس با استفاده از آیکون زرد دایره‌ای‌شکل که روی آن مسیر راه‌آهن به ‌چشم می‌خورد، تقاطع خیابان و راه‌آهن را به کاربر نشان می‌دهد. هنوز نمی‌دانیم نوتیفیکیشن نزدیک ‌شدن به تقاطع خیابان و راه‌آهن در ابتدا برای کاربران اندروید ظاهر می‌شود یا iOS. این قابلیت در ابتدا در ایالات متحده‌ی آمریکا حضور پیدا می‌کند و سپس در دسترس کاربران کشورهای دیگر قرار می‌گیرد. 

گوگل هنوز این قابلیت جدید را معرفی نکرده است. در اغلب مواقع وقتی گوگل چند قابلیت جدید به مپس می‌آورد، پستی طولانی در وبلاگ خود منتشر می‌کند تا جزئیات هر یک از قابلیت‌ها را به‌صورت دقیق اعلام کند. گوگل مپس طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بزرگی تجربه کرده است و امروزه در کنار کمک به مردم برای رسیدن به مقصد، برای پیدا کردن رستوران، مکان‌های دیدنی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟


منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید